Jak sprzedać niechciane mieszkanie?

Obecnie, sprzedaż i obrót nieruchomości jest tak powszechny, że dość ciężko jest sprzedać jakikolwiek mieszkanie. Osoby, które posiadają na własność mieszkanie, mogą liczyć na zainteresowanie potencjalnych kupców, jeśli mieszkanie znajduje się w dobrej lokalizacji, jest ładne, duże i w miarę nowe.

Dodatkowym jego atutem będzie idealny stan, najlepiej po remoncie. Każdy, kto szuka mieszkania, skupia się nie tylko na wyglądzie i lokalizacji. Niezwykle istotna jest cena nieruchomości, jaką ustalimy wraz z rzeczoznawcą.

Niestety w wielu przypadkach, osoby zainteresowane ofertą, chcą negocjować cenę.

Chcąc sprzedać mieszkanie, na pewno mamy różne powody. Większość osób, która wystawia mieszkania na sprzedaż, chce przeprowadzić transakcję jak najszybciej. Duża część z nas, zamieszcza ogłoszenia na różnych portalach społecznościowych lub w gazetach. Ewentualnie, ogłoszenie o chęci sprzedaży naszego mieszkania, może znaleźć się w lokalnych gazetach i agencjach nieruchomości.

Istnieje jednak o wiele lepszy sposób, który pozwoli nam na przyspieszenie i usprawnienie procesu, jakim jest sprzedaż mieszkania. Bardzo dużym uznaniem cieszą się bowiem usługi, jakie oferują nam firmy prowadzące skupy nieruchomości.

Jakie mieszkanie jest trudno sprzedać?

Wiele jest mieszkań, które szczególnie trudno nam będzie sprzedaż szybko i za godziwą cenę. Spośród takiego rodzaju mieszkań, można wyróżnić te, które znajdują się w nieciekawej okolicy lub jest bardzo zniszczone.

Bardzo ciężko jest znaleźć kupca, który byłby zainteresowany powyżej opisanym mieszkaniem. Warto również dodać, że równie nieatrakcyjne będzie mieszkanie, które jest obciążone hipoteką.

zaniedbane mieszkanie

Dość trudno będzie nam sprzedać mieszkanie, które znajduje się w nieodpowiedniej lokalizacji, na starym, zaniedbanym osiedlu lub takie, które wymaga gruntownego remontu.

Dziś, w znacznej większości, kupujemy mieszkania na nowych osiedlach lub takie, które dopiero zostaną zbudowane. W powyższych przypadkach, warto pamiętać o skupie nieruchomości, w którym sprzedamy mieszkanie bardzo szybko i bez zbędnych formalności czy czekania.

Skupy mieszkań za gotówkę

Skupy nieruchomości i skupy mieszkań, cieszą się dziś szczególnym uznaniem. Zwłaszcza, jeśli za nasze mieszkanie, proponują nam gotówkę. Jest to szczególnie atrakcyjna oferta – typowa dla osób, które potrzebują dużej ilości gotówki jak najszybciej.

Sprzedaż mieszkania za gotówkę jest bardzo szybkim i płynnym procesem. Na samym początku, musimy znaleźć dobrą firmę, która zaoferuje nam dogodne warunki współpracy. Następnie, należy wypełnić formularz, jaki znajduje się na stronie internetowej.

Po zgłoszeniu swojego mieszkania na sprzedaż do skupu nieruchomości, pozostaje nam tylko czekać na kontakt. Firma prowadząca skup mieszkań za gotówkę działa niezwykle szybko. Dzięki temu, już kilka dni po wysłaniu formularza, możemy liczyć na telefon lub maila.

Następnym krokiem w działaniu skupu nieruchomości, jest spotkanie się klienta z rzeczoznawcą. Jego zadaniem jest przyjechaniem w wyznaczone miejsce i dokonanie oględzin mieszkania i wycenienie go. Jeśli rzeczoznawca wraz z właścicielem mieszkania zgadzają się co do ceny, zostaje spisana umowa u notariusza. Kilka tygodni później, właściciel mieszkania otrzymuje ustaloną sumę pieniędzy do ręki.

Działalność skupów nieruchomości, bardzo ułatwia nam dokonanie sprzedaży mieszkania. Korzystając z usług takiej firmy, nie musimy się bowiem martwić o zbędne dokumenty, długi okres oczekiwania na zainteresowanie ze strony kupców itp. Sprzedaż mieszkania w ten sposób jest szczególnie atrakcyjną opcją dla tych, którzy potrzebują szybkiej gotówki w krótkim czasie.

Related articles

Back to Top