Do czego służą sprężarki śrubowe?

Sprężarka śrubowa jest dużą maszyną, której zadaniem jest sprężanie powietrza. Sprzęty te cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na cichą pracę oraz dobre parametry ciśnieniowe. Cechą charakterystyczną sprężarek jest spokojna praca, wolna od pulsacji. Dodatkowo, maszyny te są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu możemy się cieszyć długo ich eksploatacją.
Sprężarki śrubowe są częściej wybierane od innych kompresorów, ze względu na ich zalety. Co prawda, koszt zakupu takiej sprężarki jest nieco wyższy, jednak jej eksploatacja jest tańsza niż w przypadku innych rodzajów sprężarek.
Sprężarki śrubowe są dostępne w wielu rodzajach. Każda ze sprężarek ma nieco inne działanie, cenę, wielkość i budowę. Obecnie, maszyny te są szczególnie dopracowane. Dzięki temu, możemy zapewnić sobie cichą, sprawną i przede wszystkim bezpieczną pracę.

 

Charakterystyka i cechy sprężarki śrubowej

Zadaniem każdej sprężarki śrubowej jest generowanie sprężonego, oczyszczonego powietrza. Jest ono wymagane do bezpiecznej i prawidłowej pracy na produkcji.
Moc, z jaką może działać sprężarka, zawiera się w przedziale od 2,5 do 160 kW. Napęd takiego urządzenia znajduje się na przekładni pasowej. W ofercie są również sprężarki z napędem bezpośrednim. W maszynach tych są trzy zakresy maksymalnego ciśnienia wyjściowego – 7,5, 10 lub 13 bar.
Wyposażenie sprężarek może być różne. Firma oferuje nam sprężarki śrubowe z wyposażeniem:

  • Standardowym,
  • Z falownikiem,
  • Zawierające osuszacz,
  • Bezolejowe,
  • Ze zbiornikiem lub bez.

Każda sprężarka, która oferowana jest przez firmę, ma zagwarantowany pełny serwis. Pracownicy firmy zapewniają opiekę nad sprężarkami, zarówno podczas okresu gwarancyjnego, jak i po jego zakończeniu. Oprócz tego, mamy dostęp do wielu części zamiennych.

Sprężarki śrubowe pełnią niezwykle istotną rolę w wielu gałęziach przemysłu. Z racji tego, istotne jest dokonywanie ich regularnych przeglądów, serwisów i napraw. Firma oferuje nam krótkie terminy realizacji zleceń – jest to szczególnie istotne dla właścicieli lub zarządcy każdej fabryki. Rola sprężarki jest praktycznie najważniejsza w całym zakładzie. To dzięki produkcji i oczyszczaniu sprężonego powietrza możliwe jest wykonywanie wszystkich prac w fabryce czy w warsztatach.

Sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe HEK.

Oprócz serwisu i naprawy, fachowcy zapewniają nam pomoc w dokonaniu wyboru sprężarki. Specjaliści, którzy najlepiej znają się na takim sprzęcie, pomogą nam określić zapotrzebowanie na moc maszyny. Oprócz tego, będziemy mogli wybrać odpowiednią wielkość sprężarki, typ, model oraz jej parametry. Zespół może wykonać dla nas również pomiar przepływu sprężonego powietrza.

 

Gdzie stosowane są sprężarki śrubowe?

Ze względu na typ pracy, jaką wykonują sprężarki, są one używane w miejscach, gdzie wymagane jest najwyższej jakości i najczystsze powietrze. Wiele jest miejsc, w których panują szczególnie restrykcyjne wymogi technologiczne, techniczne czy sanitarne.

Sprężarki są wykorzystywane przez wiele zakładów przemysłowych. Urządzenia te pracują ciągle, co pozwala na szybką i skuteczną produkcję. Podczas wybierania odpowiedniej sprężarki, zwraca się uwagę przede wszystkim na jej wydajność i parametry. Istotna jest również moc oraz ewentualny hałas, jaki wynika z pracy sprężarki. Innym, równie ważnym kryterium, są gabaryty sprężarek. Ze względu na różnorodne rodzaje sprężarek śrubowych, należy kupić taką, do której części zamienne są łatwo dostępne.

Poszczególne miejsca, w jakich stosuje się sprężarki śrubowe, to między innymi:

  • Zakłady przemysłowe,
  • Fabryki,
  • Hale produkcyjne,
  • Większe warsztaty.

 

Related articles

Back to Top