Wysokie buty trekkingowe – zalety takiego rozwiązania

Przed wyjazdem w góry bardzo istotne jest zadbanie o odpowiedni strój. Odpowiednie buty oraz strój są podstawą do rozpoczęcia przygody ze zdobywaniem szczytów, ponieważ zapewniają komfort i bezpieczeństwo, które w przypadku górskich wędrówek są fundamentalne. Każda osoba, zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym powinna pamiętać, że należyte wyposażenie jest niezbędne.

Buty trekkingowe – podstawowy element wyposażenia każdego miłośnika górskich wędrówek

Mówi się, że obuwie trekkingowe jest najważniejsze, jednakże nie można pomijać innych części garderoby – spodni, bluzy, jak i kurtki. Wybór odpowiednich butów jest jednak bez wątpienia najtrudniejszy, ponieważ niedopasowane mogą zamienić każdą, nawet tą bardzo krótką i rekreacyjną wędrówkę w istną męczarnie. Z tego właśnie względu nie powinno się wybierać obuwia trekkingowego “na szybko”, ponieważ pośpiech może spowodować, że wybrany produkt kompletnie się nie sprawdzi. Przed zakupem butów trekkingowych należy na spokojnie zapoznać się z ofertą, przymierzyć kilka modeli i wybrać ten najwygodniejszy. W sklepach z odzieżą i akcesoriami trekkingowymi wybór obuwia jest naprawdę bardzo szeroki, dlatego znalezienie odpowiedniej pary jest jak najbardziej możliwe. Ważne jednak, aby każdy klient znał swoje potrzeby i wiedział, do jakich celów mają w przyszłości służyć buty.

buty meindl

Obuwie trekkingowe – czy wysokość cholewki jest ważna?

Buty trekkingowe dzielą się na niskie i wysokie – wysokość cholewki jest podstawowym kryterium dzielącym obuwie trekkingowe. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jednakże każdy rodzaj przeznaczony jest do nieco odmiennych aktywności. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby klient znał swoje potrzeby – wysokość cholewki w dużej mierze determinuje przeznaczenie danych butów. Do rekreacyjnych marszów po płaskim terenie znakomicie sprawdzą się buty niskie, które są lekkie i pozwalają na swobodny marsz. Obuwie trekkingowe z niską cholewką świetnie nadaje się na wycieczki po lasach, jednakże przy bardziej wymagających trasach nie są już najlepszym pomysłem. Z tego powodu większość klientów decyduje się na wysokie buty trekkingowe, które są o wiele bardziej uniwersalne i zapewniają dużo większe bezpieczeństwo, w porównaniu do modeli niskich. Obuwie trekkingowe z wysoką cholewką doskonale sprawdzi się podczas górskich marszów, gdzie teren jest wymagający i często bardzo nierówny. Każda osoba, która pragnie rozpocząć swoją przygodę w górach, powinna mieć na uwadze, że wysokie buty trekkingowe są w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. 

Wysokie buty trekkingowe – zalety takiego rozwiązania

Buty z wysoką cholewką mają naprawdę wiele zalet, przez co znacząco wygrywają nad modelami niskimi. Obuwie trekkingowe z wysoką cholewką zapewnia przede wszystkim niezwykle skuteczną stabilizację na wysokości stawu skokowego górnego, czyli mówiąc prościej kostki. Bezpieczeństwo w górach jest bardzo istotne, ponieważ trasy są tam bardzo wymagające i każda dodatkowa ochrona jest na wagę złota. Wysokie buty trekkingowe pozwalają na beztroską i swobodną eksplorację górskich szlaków, znacząco minimalizując ryzyko ewentualnych kontuzji. Warto dodać, że obuwie trekkingowe z wysoką cholewką zabezpiecza dodatkowo przed wpadającym do środka śniegiem, zaś w czasie wędrówek po mokrym terenie, chroni przed dostającą się do wewnątrz buta wodą. Panuje opinia, że obuwie z wysoką cholewką jest o wiele bardziej masywne – co dla jednych osób jest wadą, zaś dla innych zaletą. Biorąc pod uwagę fakt, że obuwie to stanowi skuteczną ochronę – zarówno przed kontuzjami, jak również śniegiem i wodą – można śmiało powiedzieć, że ich masywność działa w tym przypadku na korzyść.

 

Related articles

Back to Top