Czy każdy może poddać się magnetoterapii?

Działania i sposoby lecznictwa wciąż się rozwijają, tworząc szereg coraz to nowszych i bezproblemowych technik zwalczania dolegliwości u pacjentów. Bez wątpienia do pionierów ostatnich czasów zalicza się magnetoterapia, która dzięki szerokiemu zastosowaniu, działa prawdziwe cuda w medycynie. Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki i mięśnie docierając bezpośrednio do schorowanego miejsca.

Na czym polega magnetoterapia?

Zabieg magnetoterapii to nic innego jak odnowa biologiczna, która w pełni regeneruje tkankę łączną przyspiesza gojenie się ran i skutecznie zwalcza choroby zwyrodnienia stawów. Przede wszystkim korzystnie wpływa na układ ruchowy, uelastycznia skórę oraz mięśnie, dzięki czemu usprawnia proces poruszania się. Udowodniono także leczniczy wpływ na choroby kobiece, reumatyzm i osteoporozę. Właściwe dotlenienie komórek redukuje dolegliwości bólowe, stany zapalne czy migrenę. Magnetoterapia stosowana jest również podczas rehabilitacji sportowej, gdy pacjent doznał kontuzji czy skomplikowanego urazu jak złamanie, skręcenie, zerwanie stawów kolanowych czy nabawienie się choroby łokcia tenisity.

Magnetoterapia – zastosowanie

Zastosowań jest o wiele więcej, kolejne nowe są wciąż odkrywane, jednak już dziś naukowcy są zgodni, że pole magnetyczne w przyszłości może stać się głównym zabiegiem regeneracyjnym. Magnetoterapia jest procesem nietermalnym, dlatego może skutecznie przenikać przez ubrania czy opatrunek gipsowy. Ważną informacją jest, że leczenie polem magnetycznym jest bezbolesne oraz nie wytwarza ono żadnych skutków ubocznych. Przed zabiegiem jest należy odbyć rozmowę z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania i poprawnie przeprowadzi przez całą procedurę leczenia.

poduszka na ból karku

Magnetoterapia, a poduszka na ból karku

Magnetoterapia ma na celu pomóc w bólach pleców. Wiele osób w tych czasach przez siedzący tryb życia cierpi na bóle karku i kręgosłupa. Magnetoterapia jest w stanie pomóc przy takich dolegliwościach. Dobrym rozwiązaniem może okazać się magnetyczna poduszka na ból karku. Taka poduszka pomoże w rozluźnieniu mięśni kręgosłupa.

Przeciwwskazania dla magnetoterapii

Mimo tak wspaniałych wyników oddziaływania pola magnetycznego na organizm ludzki, nie każdy zostanie dopuszczony do zabiegu. Jest to nowoczesna metoda, która polega na przeniknięciu ładunków elektrycznych w głąb ciała, dlatego jest kilka przeciwwskazań, których należy bezzwłocznie się trzymać.

Wykluczone z możliwości odbycia zabiegu magnetoterapii będą osoby z chorobami nowotworowymi oraz kobiety w ciąży. Lekarz nie może dopuścić do ewentualnych powikłań, dlatego więc osoby cierpiące na niewydolność nerek i młodzieńczą cukrzycę także nie będa mogły skorzystać z leczenia polem magnetycznym. Przeciwwskazania dotyczą także chorób takich jak:

  • czynna gruźlic
  • tyreotoksykoza, czyli nadmiar hormonów tarczycy w organizmie
  • choroba wieńcowa

poduszka na ból kręgosłupa

Innymi czynnikami wykluczającymi pacjenta z możliwości odbycia zabiegu są:

  • ciężkie infekcje pochodzenia wirusowego i grzybiczego,
  • krwawienie z przewodu pokarmowego
  • oraz ciężkie choroby zakaźne.

Ostatnim zastrzeżeniem są wszczepione implanty elektroniczne, jak na przykład rozrusznik serca.

Innowacyjna metoda regeneracyjna nie jest jak widać dostosowana dla każdego, dlatego należy upewnić się u doświadczonego doktora czy nasz stan zdrowia podlega wytycznym. Podczas wywiadu z lekarzem, pod żadnym pozorem nie można zatajać historii swoich chorób oraz aktualnych powikłań i niesprecyzowanych jeszcze objawów.

Related articles

Back to Top