Marihuana

Odczucie głodu, brak orientacji w czasie i przestrzeni, wyostrzone zmysły, uczucie polepszenia lub pogorszenia nastroju, pobudzenie wyobraźni i tworzenie fantastycznych wizji, euforia czy wzmożona wrażliwość na bodźce to negatywne efekty palenia marihuany w dużych ilościach. Jednak  ona ma także wiele zalet i prozdrowotnych, o których przeciwnicy marihuany nie wspominają.

Negatywne skutki palenia marihuany

Już kilka zaciągnięć się tą rośliną powoduje duże zmiany w postrzeganiu rzeczywistości, nadmierne używanie marihuany skutkować może trwałymi zmianami w organizmie człowieka, zwłaszcza obniżonym poziomem inteligencji i wolniejszym przyjmowaniem różnych form zadań do mózgu. Marihuana, mimo swojej zróżnicowanej opinii potrafi też przynieść ukojenie w bólu. Lekarze w różnych regionach świata szczególnie polecają ją dla osób, które ciężko chorują i potrzebują zrelaksowania się i zapomnienia o nieprzyjemnościach. Udowodnione jest również to, że nasiona marihuany, które rodzą w tak szybkim tempie całe akry nawet kilkumetrowych roślin, w końcowym etapie swojego istnienia, a więc w fazie spożycia obniżają ryzyko zachorowania na nowotwór, lub redukują skutki takiej choroby.

tray-of-marijuana-1437843-m

Jak wygląda sytuacja spożycia konopii indyjskiej w różnych kulturach?

  • Islam: choć prawo szariatu oficjalnie zabrania stosowania używek, władze dają ciche przyzwolenie na palenie marihuany
  • Hinduizm: marihuana wykorzystana jest w celach leczniczych i do medytacji
  • Ruch Rastafari:  marihuana włączona jest do obrzędów, umożliwia poprzez stosowanie jej przy medytacji zgłębienie samego siebie i otaczającego świata

W jakich sytuacjach marihuana może pozytywnie na zdrowie?

Marihuana czyli susz kwiatostanów konopi indyjskiej jest tworem kontrowersyjnym. Z jednej strony przyczynia się do cudownych uzdrowień lub obniżenia wpływu negatywnych czynników na zdrowie pacjentów, z drugiej strony może powodować trwałe zmiany w ciele człowieka. Jednak marihuana ma szerokie zastosowanie w medycynie. Konopia indyjska jest często wykorzystywana w leczeniu nowotworów, stwardnienia rozsianego, przy chorobach zapalnych jelit, a nawet może pełnić funkcję środka przeciwbólowego. Marihuana spełniająca określone wymogi, może nie wpływać negatywnie na organizm człowieka. Ważne, aby kupować ją  w sprawdzonych sklepach z nasionami konopii indyjskiej.

 

 

Related articles

Back to Top