Gdzie najlepiej kupić wyprawkę dla niemowlaka?

Wyprawka dla dziecka to bez wątpienia znaczące obciążenie dla domowego budżetu, dlatego też warto ją zawczasu dobrze rozplanować. Jednak oprócz tego, co będzie w wyprawce dla nowego członka rodziny, warto zastanowić się również nad tym, gdzie najlepiej będzie się zaopatrzyć. Poniżej kilka możliwości, wraz z ich zaletami i wadami.

Część wyprawki dla noworodka od rodziny/znajomych

Jest to jedno z najczęstszych rozwiązań. Młodzi rodzice, chcąc zaoszczędzić, gromadzą rzeczy, jakie ich bliskim pozostały po opiece nad niemowlakami. To całkiem dobry pomysł, zważywszy na to, że wcielamy w życie całkiem wartościowe rozwiązanie nadawania drugiego życia używanym rzeczom. Jest to też ogromna oszczędność – zakup łóżeczka czy wózka to niebagatelny koszt, podczas gdy od bliskich dostajemy takie rzeczy za grosze lub nawet za darmo. Nie musimy również poświęcać czasu na chodzenie po sklepach, a przeglądanie oferowanych dla maleństwa rzeczy jest też okazją do spotkania i rozmowy, na którą po porodzie, zwłaszcza na początku, może nie być czasu. 

Są też jednak minusy takiego rozwiązania. Może się zdarzyć, że ktoś choćby nieumyślnie przekaże nam rzecz nie najlepszej już jakości, i to wówczas my borykamy się z wyrzucaniem zalegających nam w domu rupieci. Innym razem hojność bliskich jest tak duża, że dużo wody upłynie, zanim posortujemy otrzymane rzeczy i odłożymy te, które sami możemy przekazać jeszcze dalej. 

wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla niemowlaka w sklepie stacjonarnym

Nadal dużo osób decyduje się na tę możliwość. jeśli chcesz, by Twoja pociecha miała nowe rzeczy, a przy tym wiesz, że wybieranie małych, uroczych ubranek będzie dla Ciebie czystą przyjemnością, to dlaczego nie? Plusem jest to, że samodzielnie dobierasz to, co trafia w Twoje gusta, bez ograniczania się do rzeczy oferowanych przez przyjaciółkę lub siostrę. Minus? Większość osób wpada w tę pułapkę i kupuje zbyt wiele. Wydatek jest wówczas duży, a spora część ubranek nigdy nie będzie nałożona, dlatego, że niemowlaki rosną dosyć szybko. 

Zakupy online – wyprawka dla dziecka XXI wieku

Jest to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Zakupy przez internet możesz przeprowadzać w zaciszu własnego domu, oszczędzając czas na chodzeniu po sklepach. Co więcej, możesz w jednym miejscu za pomocą jedynie kilku kliknięć porównać ceny z kilku miejsc i wybrać tę najlepszą. Zakupy online sprawdzą się świetnie zwłaszcza w przypadku tych przyszłych mam, które nie czują się na tyle dobrze, by wychodzić z domu. Co więcej, wiele dobrych sklepów, oprócz dobrych produktów w atrakcyjnych cenach oferuje również blogi, na których możesz zasięgnąć porady o tym, jak dobierać poszczególne elementy wyprawki tak, by jak najlepiej służyły Twojemu dziecku. Zamówione produkty otrzymasz prosto do domu już w ciągu kilku dni i dzięki temu będziesz mogła szybciej zająć się innymi sprawami, związanymi z przyjściem na świat dziecka i nie tylko. 

Obok sklepów online, dostępne są liczne grupy, na których inni rodzice często wystawiają za niewielką cenę naprawdę interesujące rzeczy, jednak niestety, najczęściej, w przypadku towarów o nieco większych gabarytach, trzeba się po nie fatygować osobiście.

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to nie lada wyzwanie, lecz z pomocą przychodzą Ci liczne miejsca, w których możesz w niezbędne rzeczy zaopatrzyć się naprawdę tanio. A gdy już zgromadzisz wszystkie niezbędne rzeczy, nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko w spokoju oczekiwać przyjścia Twojego maleństwa na świat.

Related articles

Back to Top