Najlepszy stolik zabiegowy dla pielęgniarki – jak go wybrać?

Stolik zabiegowy to niezwykle przydatne narzędzie podczas codziennej pracy pielęgniarek oraz innych osób należących do szeroko pojętego personelu medycznego. Jest to niewielkie, ale bardzo poręczne oraz mobilne, funkcjonalne urządzenie, które ma za zadanie ułatwić pracownikom służby zdrowia wykonywanie różnych czynności podczas przeprowadzania zabiegów medycznych.

Bez względu na to, czy chodzi o pracę w szpitalu, czy też sprawa dotyczy przychodni, domu opieki itp., odpowiednio dobrany stolik zabiegowy może znacząco ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków personelu medycznego. Jak wybrać najlepszy stolik zabiegowy dla pielęgniarki? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Stolik zabiegowy dla pielęgniarki. Do czego służy?

Stolik zabiegowy dla pielęgniarki to sprzęt, który wykorzystuje się na co dzień w jednostkach zajmujących się ochroną zdrowia (mowa tu zarówno o publicznych, jak i prywatnych placówkach), w szczególności w celu wykonywania drobnych procedur medycznych. W zależności od specyfiki pracy w danym punkcie może być to na przykład:

  • założenie wkłuć dożylnych,
  • wymiana opatrunków,
  • przygotowywanie niezbędnego sprzętu.

Dobrze dobrany stolik zabiegowy ułatwia przechowywanie, a także sortowanie i porządkowanie różnego rodzaju akcesoriów medycznych, tzn. narzędzi, leków, opatrunków oraz innych niezbędnych przedmiotów, które wykorzystuje się na co dzień w pracy pielęgniarki, tzn. podczas przeprowadzania standardowych zabiegów medycznych. Tak rozumiany stolik zabiegowy to inwestycja, która może przełożyć się na większą efektywność pracy wykonywanej przez pielęgniarkę.

Stolik zabiegowy dla pielęgniarki. Na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odpowiedniego stolika zabiegowego dla swojej placówki, warto, byś zwrócił uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim, stolik zabiegowy powinien być wytrzymały, solidny i stabilny. Dzięki temu będziesz w stanie pomieścić wszelkie potrzebne przedmioty oraz utrzymywać je w bezpiecznym miejscu.

Materiał, z którego został wykonany dany model stolika, powinien być w szczególności łatwy podczas codziennego czyszczenia oraz dezynfekcji. W ten sposób będziesz w stanie zapewnić odpowiednie standardy higieny podczas przygotowań do kolejnego zabiegu.

Stolik zabiegowy – powierzchnia blatu również jest ważna

Podczas wyboru stolika warto zwrócić uwagę również na takie kwestie jak np. blat mebla. Generalnie, powinien mieć on wystarczającą powierzchnię roboczą, która pozwoli pomieścić potrzebne narzędzia i przyrządy bez obawy o ich strącenie na zniszczenie i zniszczenie. Szczególnie przydatne mogą okazać się dodatkowe półki, szuflady lub kosze na zużyte materiały.

Mobilność stolika zabiegowego dla pielęgniarek

Kolejnym ważnym aspektem jest mobilność stolika zabiegowego. Taki stan rzeczy wynika z bardzo prostej przyczyny: zapewne nierzadko pojawi się konieczność, by bez zbędnej zwłoki przemieścić stolik na przykład pomiędzy pokojami pacjentów. W związku z tym nie powinno nikogo dziwić, że łatwość manewrowania stolikiem zabiegowym to niezwykle ważny czynnik. Warto zwrócić uwagę na takie funkcjonalności jak na przykład stabilne kółka, które można zablokować. Dzięki temu umożliwią one niekontrolowane przemieszczanie się i zapewnią stabilność stolika podczas zabiegów.

gabinet

Stolik zabiegowy a dodatkowe opcje

Podczas wyboru stolika zabiegowego dla pielęgniarki warto również wziąć pod uwagę wyposażenie mebla w dodatkowe opcje. Na przykład, niektóre modele stolików zabiegowych dają użytkownikowi szerokie możliwości w zakresie regulacji wysokości, co umożliwia dostosowanie stolika do indywidualnych potrzeb i preferencji. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również wbudowane zasilanie elektryczne. Dzięki temu łatwiejsze staje się podłączenie urządzeń medycznych bezpośrednio do stolika.

Oczywiście, jeszcze na etapie wyboru stolika zabiegowego dla pielęgniarki i pozostałego personelu medycznego warto zwrócić uwagę również na takie kwestie jak budżet. Rynek ten jest dość zróżnicowany, w związku z czym można znaleźć urządzenia należące do dziesiątek różnych marek; poszczególne modele różnią się między sobą ceną i jakością, w związku z czym nawet w przypadku stolików o podobnych parametrach ceny mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt procent. To oczywiste, że podczas zarządzania organizacją kładzie się nacisk na oszczędności, ale powstaje pytanie, czy powinno się optymalizować koszty w takich obszarach jak np. zakup niezbędnego wyposażenia do zabiegów medycznych.

Related articles

Back to Top