Zorganizuj wakacje już teraz

A może na obóz?

Wakacje to okres, w którym dzieci słusznie odpoczywają po kilku miesiącach porannego wstawania do szkoły, późnego wracania do domu, odrabiania zadań i przygotowywania się do klasówek i odpowiedzi ustnych. Niezależnie od tego, jak zdolne i pracowite są nasze dzieci, powinniśmy zapewnić im wypoczynek, który pomoże zregenerować ich siły i sprawi, że z nowym zapałem powrócą do szkoły we wrześniu. Obóz letni to propozycja dla wszystkich tych uczniów, którzy są samodzielni i pragną ciekawie spędzić czas w gronie rówieśników. Również te pociechy, których ominął obóz zimowy ucieszą się wiedząc, że tym razem doświadczą tego, o czym marzyły od dawna. Danie dziecku szansy na rozwój w nowych warunkach, to wspaniała okazja, by się czegoś nauczyło! Pamiętajmy przy tym, że wakacje to okres, który powinien sprzyjać rozwojowi pasji.

Obóz konny może okazać się katorgą dla dziecka, które nie lubi bądź boi się zwierząt, dlatego przed zapisaniem naszych maluchów na jakiekolwiek wakacje zorganizowane zapytajmy, czy aby na pewno są zainteresowane tematyką towarzyszącą całemu wyjazdowi. To samo dotyczy kwestii związanych z osobowością danego człowieka. Jeśli nasze dziecko jest nieśmiałe, to wysyłanie go na obóz nad morzem dla dzieci może okazać się dla niego trudnym doświadczeniem, któremu nie będzie w stanie sprostać. Takie rzucanie naszego potomstwa na przysłowiową głęboką wodę po to, by zmienić jego słabe strony nie jest najlepszym pomysłem. Nasze aspiracje nie powinny się liczyć, bowiem wakacje mają służyć przede wszystkim naszej latorośli. Nie łudźmy się, że spełniając swoje marzenia z dzieciństwa uszczęśliwimy własne potomstwo.

Jak zatem wybrać dobry obóz nad morzem dla młodzieży lub nieco młodszych członków rodziny? Przede wszystkim kierujmy się zasadą współpracy, która mówi o tym, że to my wspieramy swoje pociechy w wyborze, zgadzamy się na dane decyzje lub odradzamy, ostatecznie płacimy za wszystko i nie zmuszamy do tego, by dziecko pojechało tam, gdzie jechać nie chce. Takie podejście jest zdrowe i nie będzie powodowało spięć w relacjach międzyludzkich. Pamiętajmy, że niezależnie od wieku, ludzi należy traktować z powagą, dlatego nasze dziecko będzie dobrze się czuło wiedząc, że jego potrzeby zawsze są uwzględniane. Wakacje to czas niezwykły, ale bardzo krótki, dlatego sprawmy, aby był on dobrze wspominane przez naszych potomków.

Informacje na temat takich obozów znajdziecie tutaj – na stronie organizatora.

Related articles

Back to Top