Jak i gdzie dobrać odpowiednie oprawki do okularów?

Wybór okularów korekcyjnych to bardzo ważna decyzja, którą należy starannie przemyśleć. W końcu jest to dodatek, który jest bardzo mocno widoczny i będzie towarzyszył Ci każdego dnia, do każdego stroju. Dlatego też warto poważnie się zastanowić nad tym, jakie oprawki wybrać. Aby nieco sobie to wszystko ułatwić, warto zdecydować się na ich zakup w profesjonalnym salonie optycznym, w którym znajdziesz naprawdę szeroki wybór modeli z różnych marek. Jakie dokładnie oprawki wybrać, aby dobrze się w nich prezentować i gdzie najlepiej je kupić, aby móc wybrać idealnie dopasowany produkt wysokiej jakości i jednocześnie nie musieć zapłacić za niego fortuny? Sprawdź nasze porady, aby znaleźć dla siebie okulary idealne pod każdym względem.

Dopasuje okulary do swojego własnego stylu i urody

Oprawki okularów mogą mieć różne wielkości, kształty oraz kolory, a także grubość. Modne fasony zmieniają się co sezon, jednak należy pamiętać, aby nie podążać ślepo za modą i trzymać się swojego własnego stylu oraz preferencji. Bardzo ważne jest, aby wybrane okulary po prostu do Ciebie pasowały. Jest to podstawowa zasad dotycząca wybierania idealnych oprawek zarówno do okularów korekcyjnych, jak i od modeli przeciwsłonecznych. Jest to jednak o wiele bardziej istotne w tym pierwszym przypadku, ponieważ okulary progresywne będziesz nosić prawie cały czas, a nie tylko, gdy wyjdzie słońce zza chmur. Dlatego też podejmując tę decyzję, nie należy się spieszyć. Trzeba dokładnie przeanalizować dostępne opcje i wybrać tę, która pod każdym względem okaże się dla Ciebie najlepsza.

Idealne okulary to przede wszystkim takie, które pasują do kształtu twarzy właściciela. Inne modele oprawek będą dobrze u Ciebie wyglądać, jeśli masz twarz kwadratową, a zupełnie inne, jeśli masz twarz okrągłą. Jedynie osoby z twarzą owalną mają pełną dowolność, gdyż jest to najbardziej uniwersalny kształt, do którego pasują praktycznie wszystkie modele okularów. Poza kształtem ważna jest grubość oprawek. Obecnie modne są widocznie zarysowane oprawki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrała model z cienkimi oprawkami drucianymi o odpowiednim dla Ciebie kształcie. Grubość warto dobrać do wielkości oczu. Bardzo ważną kwestią jest także kolor oprawek. Jego z kolei należy dopasować do koloru oczu oraz do karnacji i oprawy oczy. Dzięki temu uda się znaleźć okulary, które będą nie tylko funkcjonalne na co dzień, ale będą też naprawdę piękną ozdobą i będą prezentowały się bardzo naturalnie.

Odwiedź prywatny salon optyczny z szerokim asortymentem

Okulary korekcyjne można kupić w salonie refundowanym częściowo przez NFZ lub w salonie prywatnym. Ten pierwszy rodzaj znajduje się najczęściej w przychodniach lub w ich bliskiej okolicy i niestety nie ma co liczyć, że czeka tam na Ciebie szeroki wybór. Ograniczona liczba oprawek sprawia, że bardzo trudno jest tam dobrać idealne okulary dla siebie. Często trzeba decydować się na kompromisy i zamiast szukać najlepszej możliwej opcji, to do wyboru pozostaje mniejsze zło, czyli model, w którym nie wyglądasz tragicznie, ale niestety też nie dobrze. Ponadto refundacja z NFZ obejmuje podstawowe szkła okularowe, a za oprawki oraz wszelkie powłoki uszlachetniające będziesz musiała dopłacić już ze swojej kieszeni. Jest to więc bardzo nieopłacalna opcja, szczególnie że bardzo często ceny oprawek w takich miejscach są nieco zawyżone w porównaniu do innych miejsc z okularami korekcyjnymi.

Prywatne salony optyczne bardzo często zlokalizowane są w centrum miasta oraz w galeriach handlowych, co znacznie ułatwia dotarcie do nich. Ponadto wybór oprawek okularowych w takich miejscach jest naprawdę ogromny. Możesz przebierać w propozycjach znanych modowych marek z różnych półek cenowych. Znajdziesz tam naprawdę przepiękne i modne okulary korekcyjne dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ogromny asortyment sprawia, że możesz przymierzyć wiele różnych par okularów tylko po to, aby ostatecznie zdecydować się na to, w których najlepiej wyglądasz i które najlepiej do Ciebie pasują. Nowoczesne salony optyczne prywatne to gwarancja wysokiej jakości produktów w dobrych cenach oraz dodatkowo obsługa na naprawdę wysokim poziomie. Dzięki temu poza bardzo szerokim wyborem okularów możesz liczyć na profesjonalne wsparcie i pomoc w dokonaniu wyboru zarówno w kwestii idealnych oprawek, jak i dobrania odpowiednich powłok uszlachetniających, które ułatwią Ci korzystanie z okularów na co dzień.

Related articles

Back to Top