Jakie witaminy dla psa na sierść znajdziemy u weterynarza?

Sierść jest niezwykle ważna dla psa, ponieważ stanowi ochronę dla jego organizmu, między innymi chroni przed niską i wysoką temperaturą, deszczem, a także brudem. Jej wygląd świadczy o stanie zdrowotnym, w jakim znajduje się zwierzę. Psy w naturalny sposób przystosowały się do zmieniających się warunków atmosferycznych. Jesienią sierść ich się zagęszcza, a wiosną staje się coraz rzadsza. Jeśli jednak okaże się, że pies nazbyt intensywnie traci sierść cały rok, wtedy należy przyjrzeć się jego diecie. Najczęstszą przyczyną tego problemu są niedobory witamin i mikroelementów w jego żywieniu. Zastosowanie odpowiednich suplementów powinno pomóc skutecznie pozbyć się problemu i ograniczyć wypadanie psiej sierści.

Witaminy dla psa na sierść 

Wypadanie psiej sierści może mieć różne przyczyny, między innymi alergie, zaburzenia hormonalne, a nawet silny stres. Najczęściej jednak przyczyną tego jest niewłaściwa dieta, która powoduje problemy z nadmiernym wypadaniem sierści. Należy wtedy zastosować odpowiednie suplementy, czyli środki, których celem jest uzupełnienie nieprawidłowego żywienia o witaminy lub składniki mineralne lub inne substancje o działaniu odżywczym.  Najczęściej wynika ono z niedoborów niektórych witamin, aminokwasów, mikroelementów oraz kwasów tłuszczowych i pojawia się najczęściej u zwierząt karmionych domowym jedzeniem, które często nie jest zbilansowane. Odpowiednio zbilansowana dieta bogata w witaminy z grupy B, cynk oraz biotynę spowoduje uniknięcie problemów z sierścią, skróci okres linienia, okrywa włosowa będzie lśniąca, a skóra zdrowa i nawilżona. Od jej stanu zależy zdrowie pupila, gdyż stanowi naturalną barierę ochronną dla organizmu zwierzęcia. Zastosowanie właściwych preparatów powinno pomóc pupilowi w odbudowie utraconej sierści.

owłosione psy

             Witaminy dla psa na sierść od sprawdzonego producenta Biowet Puławy

Bioskinex canis kapsułkami poprawiającymi stan sierści i skóry psa

Bioskinex canis zaleca się podawać psom profilaktycznie w okresie zmiany okrywy włosowej, a wspomagająco w dermatozach objawiających się suchą i matową skórą, łamliwością włosa i nadmiernie łuszczącym się naskórkiem. Szerokie spektrum działania Bioskinex canis możliwy jest dzięki skojarzeniu naturalnych składników, takich jak: ekstrakt z drożdży, ekstrakt z ziela czystka, ekstrakt ze skrzypu, które w połączeniu z biotyną, siarczanem cynku oraz pantotenianem wapnia wpłyną na piękny wygląd sierści i zdrowie skóry. Psu podaje się jedną kapsułkę w ciągu dnia na 10 kilogramów masy ciała. Jej zawartość można wymieszać z karmą. Przy konieczności podania większej liczby kapsułek dawkę można podzielić na dwie lub trzy w ciągu doby. Bioskinex canis skraca czas leczenia wybranych chorób skóry i poprawia wygląd okrywy włosowej. Jest łatwy w aplikacji i dobrze tolerowany przez zwierzęta, a także chętnie stosowany przez właścicieli ze względu na wygodę podania pupilowi, gdyż można go mieszać z karmą. Zawiera on substancje poprawiające gęstość i sprężystość włosów, takie jak: biotyna, siarczan cynku i pantotenian wapnia. Biotyna chroni skórę i włosy, cynk reguluje funkcjonowanie gruczołów łojowych. Jego niedobór jest przyczyną wyłysień oraz tworzenia się strupów wokół twarzy i oczu. Pantotenian wapnia uczestniczy w procesie wzrostu włosa, regeneracji tkanek i działa przeciwzapalnie, a także uszczelnia nabłonek. Występujące w preparacie drożdże są źródłem witamin z grupy B, a skrzyp wspomaga naturalną produkcję kolagenu, zaś ziele czystka ma działanie antyoksydacyjne. Jedno opakowanie Bioskinex canis zawiera 40 kapsułek.

Preparaty witaminowe dla psa na poprawę wyglądu okrywy włosowej

Dorosłym zwierzętom należy uzupełnić dietę o witaminy dla psów, makro i  mikroelementy, bez względu na to, czy są żywione gotowymi karmami, czy właściciele we własnym zakresie przygotowują im posiłki. Tabletki Canifos wpływają regulująco na prawidłowy wzrost i rozwój organizmu pupila, a także na wygląd okrywy włosowej. Małe psy powinny przyjmować dwa razy dziennie po jednej tabletce, średnie dwa razy dziennie po półtorej tabletki, a duże dwie tabletki na dobę. Stosowanie u młodych i dorosłych psów preparatów poprawiających stan sierści jest koniecznością ze względu na ogromnie znaczenie okrywy włosowej, jako bariery ochronnej dla organizmu zwierzęcia.

 

 

Related articles

Back to Top