Metody nauki angielskiego dla najmłodszych

Język angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem na całym świecie – gdziekolwiek nie pojedziemy, będziemy w stanie porozumieć się używając języka, który znają obecnie prawie dwa miliardy osób. Warto więc już od małego zachęcić nasze dzieci do nauki języka obcego, ponieważ niesie to za sobą wiele zalet. Po pierwsze, nauka języka obcego wpływa na szybszy rozwój dziecka. Po drugie, to właśnie w młodym wieku warto zdecydować się na zapisanie dziecka na kurs, ponieważ w tym okresie nasze pociechy o wiele szybciej przyswajają słownictwo i uczą się języka. Im później zapiszemy nasze dziecko na język obcy, tym większe będzie miało ono problemy z jego nauczeniem.

Metoda Berlitz Kids

Jest to metoda przeznaczona do nauki dzieci w wieku przedszkolnym, powyżej 4 roku życia. W tej metodzie nauczyciele skupiają się na konwersacji – na zajęciach nie są omawiane zasady gramatyki, ponieważ największy nacisk stawia się na umiejętność porozumiewania się z drugą osobom oraz zachęcenie dzieci do swobodnego wypowiadania się w języku angielskim.

W toku nauki wykorzystuje się tzw. zasadę spirali, która polega na ciągłym powtarzaniu oraz utrwalaniu poznanego materiału. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, a dzieci zachęcane są do nauki poprzez wykonywanie różnych aktywności, takich jak taniec, rysowanie oraz śpiew.

Szkoła języka angielskiego - Blue Pencil Bemowo

Językiem angielskim posługuje się obecnie 1,75 mld ludzi na całym świecie – jest to najczęściej używany język.

Metoda Helen Doron

Jest to najpopularniejsza metoda nauczania języka angielskiego w naszym kraju – praktycznie każda szkoła językowa bazuje na zasadach promowanych przez tą metodykę. Kurs przeznaczony jest dla dzieci do 14 roku życia i opiera się, podobnie jak we wcześniejszym przypadku, na nauce poprzez zabawę. Dzieci na zajęciach zachęcane są więc do tańczenia, śpiewania i aktywności ruchowej. Celem takiego kursu jest poznanie jak największej liczby słów – nawet do 2000 rocznie.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, a dzieci w ramach kursu otrzymują specjalne płyty z piosenkami oraz wierszykami, które odtwarzane są w domu, w trakcie wykonywania codziennych czynności. W ten sposób dziecko utrwala poznany materiał i lepiej poznaje język.

Metoda Musical Babies

Ta metoda przeznaczona jest dla najmłodszych i skupia się na nauce poprzez śpiew i taniec. Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat uczęszczają na zajęcia, w trakcie których uczą się poprawnej wymowy oraz słownictwa, a zarazem wyczucia rytmu – zwolennicy tej metody uważają, że wyczucie rytmu znacznie ułatwia naukę języka obcego u małych dzieci. Prowadzący porozumiewają się zarówno w języku angielskim, jak i polskim.

Co ważne, dużą uwagę przykłada się do prawidłowej wymowy – nauczyciele zauważyli, że małe dzieci wykazują o wiele większą zdolność do nauki wymowy nowych dźwięków. Osoby zaczynające naukę w późnym wieku mogą mieć problemy z prawidłowym wymawianiem skomplikowanych słów.


 Zapisz swoje dziecko do najlepszego przedszkola językowego w Katowicach – polecamy!

Back to Top