Zbliżenie dwojga osób a prezerwatywy

Związek dwóch osób opiera się na wielu czynnikach. Większość osób wymieniłoby podobne słowa: emocje, zaufanie, bezpieczeństwo, opieka, zainteresowanie, chęć poznania, zrozumienie, czy sztuka pójścia na kompromis.

W budującym się związku czynników tych powstaje coraz więcej, trudno byłoby spisać wszystkie w przypadku osób z wieloletnim stażem, gdyż ich życia tak silnie przeplatają się ze sobą, że wymienić należałoby właściwie wszystko.

Z czasem silnym i ważnym elementem związku staje się seks. Pary, które żyją bez odpowiednich zbliżeń częściej się kłócą, niż te które regularnie odbywają stosunki. Naturalne instynkty i potrzeba zbliżenia jest rzeczą zupełnie normalną, odrzucanie zatem jej od siebie i próba usprawiedliwiania się nawet przez samym sobą nie jest naturalnym procesem i prowadzić może do wielu złych sytuacji. Warto zatem zadbać o to, aby w związku życie seksualne stało na pozycji, która jest satysfakcjonująca dla obojga osób.

Przed stosunkiem warto pamiętać o tym by użyć prezerwatywy

Podczas samego aktu płciowego należy zadbać nie tylko o samo jego wykonanie ale także kilka innych rzeczy, które wpływają na jego poziom i zadowolenie uczestników. Można wymienić je w kolejności zupełnie przypadkowej:

  • wyjątkowa, miła atmosfera, która nie jest elementem pogodzenia się po kłótni,
  • przebicie unoszącego się w powietrzu balonu z pożądaniem, należy tego dokonać w odpowiednim czasie – nie za szybko i nie za późno,
  • uwodzenie drugiej osoby i zainteresowanie jej taką propozycją,
  • delikatność i umiejętność zadbania o potrzeby partnera bądź partnerki,
  • przygotowanie miejsca, oczywiście w przypadku seksu spontanicznego nie ma o tym mowy, jednak w większości przypadków ma on miejsce w dość tradycyjnych sytuacjach,
  • warto także zadbać o grę wstępną, masaż czy kąpiel po stosunku – takie szczegóły mogą wzmocnić doznania a także zbliżyć partnerów,
  • pomyślmy o zabezpieczeniu – prezerwatywy na sztuki nie tylko chronią przed potencjalnie groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, są także sposobem na zapobiegnięcie ciąży. Prezerwatywa, np. marki Durex powinna być stosowana podczas każdego zbliżenia z osobą, która jest nam mniej znana – mowa o stosunkach podczas częstej zmiany partnerów.

Bliskie spotkania pierwszego stopnia – tak określić można zbliżenie dwójki kochających się partnerów. Słów, którymi można określić te chwile, te czynności, ten akt, jest mnóstwo i każdy z nich ma inny wydźwięk, istotą jest samo podjęcie działań.

internetowy sex shopW Polsce tematyka seksu wciąż niesie za sobą cień tabu. Ludzie niezbyt chętnie chcą otwarcie dyskutować na ten temat, zwłaszcza w przestrzeni publicznej. Dzieci oraz dojrzewająca młodzież właściwie sama musi się dokształcać używając do tego drogi pantoflowej, Internetu lub własnych instynktów.

Wciąż młodzi rodzice rzadko decydują się na to aby odpowiednią wiedzę przekazać swoim potomkom. Czym może to być warunkowane? Przede wszystkim wstydem.

Rodzice nie chcą dyskutować na ten temat ze swoimi dziećmi, gdyż boją się większej liczby bardziej szczegółowych pytań, które mogą przekraczać pewną niepisaną granicę intymności.

Seks z prezerwatywą czy bez ?

Warto zauważyć, że pytania te mogą być naprawdę trudne, dlatego jeśli już chce się wziąć udział w takiej dyskusji dobrze jest się odpowiednio przygotować, a na każde możliwe pytanie dobrze jest wymyślić odpowiedź, które niekonieczne wprost da odpowiedź. Tematyka seksu nie jest zaś tematem tabu w Internecie – jego użytkownicy chętnie podejmują tą tematykę nie tylko zadając setki bardzo szczegółowych pytań, ale także sami udzielają odpowiedzi oraz poszukują treści, które niekoniecznie muszą być delikatne. Im więcej czyta się o seksie, tym często chce poznać się coraz więcej.

Sprawdzamy czy prezerwatywy Durex to lider rynku

W dobie dostępnych informacji łatwo jest pozyskać te, które nas szczególnie interesują. Często nie jest to sam tekst, ale także obrazki czy filmy. Erotyka, a nawet pornografia stała się u wielu osób czymś na porządku dziennym, łatwo jest ją odszukać, łatwo także znaleźć treści bardzo perwersyjne, które dla większej części społeczeństwa mogą być szokujące. 

W sieci łatwo poruszać się w tematyce seksu, podobnie łatwo jest znaleźć kampanie reklamowe produktów, które w sferze mediów standardowych oraz w outdoorze nie zawsze mogą odnaleźć swoje miejsce. Dla przykładu prezerwatywy Durex aktywne są we wszystkich popularnych portalach social media, a ich działania związana z bezpiecznymi zbliżeniami oraz promowaniem radość ze stosunków są szeroko widoczne i łatwe do odnalezienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z eRozkosz.

Related articles

Back to Top