Zastosowanie izolacji natryskowej

Izolacja natryskowa to typ ociepleń, który obecnie jest stosowany coraz częściej. Pianką PUR można ocieplić wnętrze, jak i zewnętrzną część budynku.

Zalety pianki PUR

Dziś, wykorzystanie pianki poliuretanowej jest innowacją w budownictwie. Inwestorzy coraz chętniej decydują się na ocieplenie pianką dzięki właściwościom, jakie posiadają materiały wykorzystywane do ocieplenia. Pianka poliuretanowa posiada wiele zalet. Jedną z nich jest szybka i prosta aplikacja. Tworzywo jest bardzo lekkie, dzięki czemu nie stanowi obciążenia dla budynku.

Pianka PUR zapewnia szczelność. Powłoka pianki jest gładka i jednolita. Długotrwała struktura jest kolejną z cech, dzięki której zastosowanie izolacji natryskowej jest takie popularne. Budynki i inne obiekty, które są zabezpieczane i ocieplane pianką, są odporne na szkodliwe działanie wody i wilgoci. W przypadku pożaru lub zwarcia, pianka nie rozprzestrzenia ognia. Pianka PUR jest dostępna w przystępnej, konkurencyjnej cenie.

Zalety, jakimi cechuje się pianka poliuretanowa, są odpowiedzią na pytanie, dlaczego ten typ izolacji natryskowej cieszy się tak dużą popularnością. W dzisiejszych czasach stosuje się innowacyjne rozwiązania. Pianka PUR jest uniwersalna, lekka i niedroga, przez co poleca ją coraz większa ilość specjalistów.

Pianka PUR – gdzie ją zastosować?

Izolacja natryskowa jest rodzajem ocieplenia budynku, który można wykorzystać praktycznie wszędzie. Obiekty, w jakich obecnie coraz częściej stosuje się piankę poliuretanową, to domy i budynki mieszkalne oraz kamienice. Oprócz tego pianka PUR świetnie nadaje się do wykorzystania obiektów gospodarczych lub fabryk.

Zastosowanie izolacji natryskowej sprawdza się między innymi  w halach magazynowych i produkcyjnych, fabrykach oraz miejscach, w których magazynuje się żywność w ilości hurtowej.

Z kolei części domu, w jakich opłaca się aplikować piankę PUR, to ściany, podłogi, dachy, tarasy i balkony. W niektórych przypadkach stosuje się pianki PUR, których gęstość jest mniejsza. Ich cechą jest niższy poziom zatrzymywania ciepła.

Tego typu izolacje natryskowe wykorzystuje się w budynkach, w których panuje większa wilgoć i przepuszczalność powietrza. Pianka PUR w ten sposób zapewnia swobodną cyrkulację powietrza oraz dźwiękoszczelność ścian.

Ocieplanie pianką jest również popularne wśród obiektów rolniczych. Coraz częściej izolację natryskową stosuje się podczas remontów oraz przebudowy starych magazynów i budynków przemysłowych.

Dopasowanie rodzaju pianki PUR

Warto dodać, że istnieją różne rodzaje pianek PUR. Zastosowanie izolacji natryskowej w konkretnym budynku musi być odpowiednio przemyślane. Należy bowiem dopasować piankę o właściwej budowie. Na zewnątrz oraz wewnątrz budynku można wykorzystać pianki sztywne, które cechują się strukturą o zamkniętych komórkach.

Izolacje natryskowe, które montuje się na dachu, ścianie czy podłodze, nie muszą posiadać dodatkowej powłoki ochronnej przed działaniem czynników atmosferycznych. Pianka PUR aplikowana na zewnątrz budynku, musi posiadać ochronną powłokę.

W przypadku warstw pianki poliuretanowej muszą być dodatkowo pokryte warstwą lakieru, dzięki którym izolacja zapewnia długotrwałe pokrycia. Aby zapewnić skuteczną ochronę izolacji natryskowej, warto wykorzystać farby akrylowe lub silikonowe. Zabezpieczane w ten sposób pianki PUR będą pełnić również rolę ochronną przed działaniem wody.

Pianki, których struktura jest otwarto komórkowa, powinny być stosowane jedynie wewnątrz pomieszczeń. Nie powinno się ich narażać na kontakt z wodą i nie mogą być obciążane.

 

Related articles

Back to Top