Zalety posiadania małego mieszkania w Szczecinie

Hasło: Mieszkania Szczecin jest ostatnio bardzo popularne. Zastanawiamy się z czego się to bierze. Może się to oczywiście brać z tego, że im mniejsze mieszkanie tym jest tańsze. Jak wiadomo mieszkania są naprawdę w naszym kraju drogie. Co za tym idzie nie stać nas na mieszkanie o bardzo dużym metrażu.

Kupno mieszkania w Szczecinie  może wziąć się także z tego, że coraz mniej osób decyduje się na dziecko. Skoro mieszkamy tylko we dwie osoby to mieszkanie 2 pokojowe będzie dla nas wprost idealne. Czyż nie prawda? Mieszkanie 2 pokojowe ma oczywiście pewne swoje zalety.

Oszczędności?

Jednym z powodów najczęstszych, dla którego decydujemy się na małe mieszkanie w Szczecinie jest oczywiście nasza ograniczona ilość własnych środków i oczywiście strach przed kredytem. W większość przypadków jednak nie da się tego niestety uniknąć. Jednak zdecydowanie niższa cena małego mieszkania to automatycznie mniejsza ilość rat, krótszy czas spłaty, mniejsza rata miesięczna oraz co za tym idzie większe poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nasze małe mieszkanie zdobyliśmy dzięki hojności czy też spadkowi na przykład rodziców to pozostaje nam się cieszyć, że nie mamy problemu takiego jak inni nasi rówieśnicy. Zdecydowanie lepiej mieć małe, darmowe oraz własne niż duże z kredytem na lat trzydzieści podczas, których może się wydarzyć naprawdę bardzo dużo. W mniejszym mieszkaniu mamy zagwarantowane ciepło oraz niższe rachunki. Ciepło małego mieszkania to naprawdę duży plus dla wszystkich naszych zmarzluchów. Zdecydowanie znacznie szybciej nagrzewa się małe mieszkanie.

sprzedaż mieszkań szczecin prawobrzeże

Oprócz tego generuje mniejsze koszty ogrzewania. Skoro już mowa o kosztach to w mieszkaniu mniejszym zwykle mamy mniej sprzętów, które czerpią elektryczność. W mieszkaniu 2 pokojowym zdecydowanie nie zamontujemy wielkiego zestawu domowego kina czy pięćdziesięcio calowego telewizora. Również to wszystko zmniejszy nasze rachunki za prąd. Gdy mamy małe mieszkanie to dokładnie jesteśmy zmuszani przemyśleć w zasadzie każdy z naszych zakupów.

Mieszkania Szczecin

Gdy widzimy ograniczoną przestrzeń oraz miejsce w szafach to zdecydowanie gubimy chęć na zakup różnych rzeczy. Przekonamy się w zasadzie na własnej skórze, że minimalizm wcale nie jest taki zły, a nawet może nas zarazić. Małe mieszkanie to zdecydowanie ograniczone możliwości, jednak zdecydowanie poruszą w nas pewną dozę kreatywności. Zdecydowanie sporym wyzwaniem jest znalezienie optymalnego miejsca czy też optymalnego sposobu przechowywania dla każdej z naszych rzeczy. W małym mieszkaniu mamy zdecydowanie większą motywację do sprzątania i odkładania rzeczy na swoje miejsce. Nie do końca to w większych mieszkaniach mamy więcej sprzątania, w małych musimy uważać by się nie zasypać niepotrzebnymi rzeczami. Także zmusza nas to w pewnym stopniu do sprzątania. Zawsze jakiś plus, czyż nie prawda? Wychodzę z założenia, że w każdej sytuacji należy poszukiwać pewnych zalet. Bo tak już w życiu jest, że w zasadzie wszystko ma swoje wady oraz swoje zalety.

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem mieszkania prawobrzeże Szczecin to serdecznie zapraszamy do biuro nieruchomości – Mapa nieruchomości, gdzie znajdziecie Państwo świetne oferty mieszkań na sprzedaż.Related articles

Back to Top