Zalety kabin sanitarnych – dlaczego coraz częściej przedsiębiorcy się na nie decydują?

Wygląd toalet w zakładach produkcyjnych, fabrykach, przedsiębiorstwach, a nawet biurach, zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie są one znacznie praktyczniejsze, a jednocześnie wyglądają dużo lepiej. Dzięki temu są w stanie sprostać zarówno oczekiwaniom pracowników, jak i pracodawców. Coraz częściej w toaletach spotkamy kabiny sanitarne – dlaczego tak jest?

Zalety kabin sanitarnych

Przedsiębiorcy decydują się na kabiny sanitarne ze względu na fakt, że to rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Zazwyczaj gotowe kabiny sanitarne są systemami modułowymi, które stanowią alternatywę dla stawiania ścian w toaletach dla pracowników czy gości. Jeżeli nie zdecydujemy się na zainstalowanie kabin sanitarnych musimy postawić ścianki pomiędzy sanitariatami lub stworzyć kilka osobnych pomieszczeń. To wymaga znacznie więcej czasu i pracy. Prosty montaż kabin sanitarnych jest tutaj idealną alternatywą dla każdego przedsiębiorcy.

Dodatkowo ścianki kabin sanitarnych są znacznie cieńsze niż nawet najmniejsza ściana z karton-gipsu. Oznacza to, że oszczędzamy miejsce. W zależności od przestrzeni, którą dysponujemy, może to stanowić ogromną, lub niewielką różnicę. Niezależnie od wielkości naszej toalety, kabiny sanitarne pozwolą nam stworzyć większe i bardziej komfortowe toalety.

Dzięki łatwej i szybkiej instalacji kabiny sanitarne są znacznie tańszym rozwiązaniem niż stawianie ścianek czy tworzenie kilku osobnych pomieszczeń.

Obecnie kabiny sanitarne są wykonywane z wielu różnych materiałów. Są one zazwyczaj dopasowane do środowiska, w którym mają funkcjonować. Oznacza to, że są higieniczne, odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia. Jednocześnie mamy do wyboru wiele kolorów i stylów. Dzięki temu design naszym ubikacji jest znacznie atrakcyjniejszy. Wiadomo, że każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby jego firma prezentowała się jak najlepiej. Dzięki kabinom sanitarnym toalety będą nie tylko praktyczne, ale również estetyczne.

Warto pamiętać, że przedsiębiorcy wykorzystują kabiny sanitarne nie tylko po to, by rozdzielić sanitariaty. Często służą one jako szatnie dla pracowników i mają na celu zapewnić im prywatność. Mogą również rozdzielać prysznice, aby zapewnić komfort korzystania z nich. Są one niezwykle wielofunkcyjne.

kabiny sanitarne

Kabiny sanitarne wykonane z HPL

Obecnie kabiny sanitarne bardzo często wykonuje się z HPL. Jest to materiał, który niezwykle się do tego nadaje i sprawdza się w nawet najtrudniejszych warunkach. Wysokociśnieniowe panele laminowane (HPL) to sztuczny materiał powstający z papieru i specjalnych żywic poddawanych działaniu temperatury i wysokiego ciśnienia.

Panele HPL występują w setkach kolorów i faktur, dzięki czemu można znaleźć odpowiednie dla każdego przedsiębiorcy. Typowe wykończenia HPL obejmują wysoki połysk, koraliki, słoje drewna i mat. Są one niezwykle stylowym rozwiązaniem. Ich czyste linie i dopracowany wygląd dodają subtelnej elegancji każdej przestrzeni, dużej lub małej.

Jednym z powodów, dla których panele HPL znajdują zastosowanie w tak wielu trudnych przestrzeniach jest to, że są one niezwykle trwałe. Są odporne na uderzenia i zarysowania, dzięki czemu idealnie nadają się do drzwi szafek, kabin i innych. W rzeczywistości panele HPL mają zwykle żywotność od pięciu do 15 lat.

Należy również pamiętać, że ich nieporowata struktura idealnie sprawdza się w kabinach sanitarnych. Ułatwia ich czyszczenie i sprawia, że nie gromadzą się nigdzie drobinki brudu, które mogłyby być pożywką dla bakterii i wirusów. Wspiera to higienę i zapobiega rozwojowi nieprzyjemnych zapachów.

Related articles

Back to Top