Wyprawka dla auta, z którego będziesz dumny!

Zima, to szczególny czas dla kierowców. Nigdy nie wiadomo, kiedy zaskoczy i zasypie śniegiem wszystkie drogi. Trudne warunki pogodowe nie zawsze są jednak zagrożeniem. O ile nasze auto jest odpowiednio wyposażone, o tyle nic nam nie grozi. Poza tym, z zadbanego i dobrze przygotowanego wozu każdy właściciel może być po prostu dumny. Co zatem wziąć pod uwagę kompletując wyprawkę na zimniejsze miesiące?

Skrobaczka do szyb i odmrażacz do szyb, jako absolutny must have każdego kierowcy

Każdy odpowiedzialny kierowca powinien mieć w wyposażeniu swojego samochodu tak zwaną skrobaczkę. Oszroniona szyba uniemożliwia jazdę. Dobra widoczność na drodze, to przecież podstawa. Zamiast czekać, aż zza szyby samochodu znów ukaże się jakikolwiek widok, lepiej samodzielnie pozbyć się bariery. Skrobaczka, to bardzo popularne narzędzie, dostępne w praktycznie każdym sklepie oferującym akcesoria samochodowe. Dzięki niej jesteśmy w stanie dokładnie usunąć szron, nie rysując przy tym szyby. Takowa może mieć różną wielkość, a czasami sprzedawana jest w komplecie z rękawicą. Po to, by chronić dłoń przez zmarznięciem. Od nas oczywiście zależy, na jaki jej rodzaj się zdecydujemy.

Mimo, że takie skrobanie zazwyczaj jest skuteczne, przeważnie zajmuje jednak co najmniej kilka minut. Co zrobić, by cały proces nieco przyspieszyć? Świetną alternatywą dla skrobaczki jest odmrażacz do szyb. Zazwyczaj dostępny w sprayu działa niemal automatycznie. Szybkość działania uzależniona jest oczywiście od grubości szronu i lodu, ale wygoda przy tym produkcie jest nieoceniona. Wystarczy popsikać nim szybę. To wystarczy. Wadą takiego rozwiązania jest jednak cena. Ta jest jednak nieco wyższa, niż w przypadku skrobaczki. Przy dużym wietrze możemy mieć też mały problem z dozowaniem preparatu. Tak czy inaczej, ostateczny wybór zależy już wyłącznie od nas.

Łańcuchy i kable rozruchowe – czy to konieczne?

Łańcuchy na koła są przydatne, gdy planujemy dłuższą, zimową podróż lub wyjazd na narty. Zapewniają one bowiem dodatkową trakcję w bardzo trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach. Jeśli zdecydujemy się na ich użycie, musimy pamiętać o tym, że o zjechaniu na asfalt trzeba je zdjąć. Tak, by przywrócić komfort jazdy, no i oczywiście bezpieczeństwo.

Zimą zdarzają się problemy z uruchomieniem silnika. Niskie temperatury nie wpływają korzystnie na działanie samochodu. By móc go odpalić niemal w każdym warunkach, warto wozić przy sobie tak zwane kable rozruchowe. Działają one dzięki podpięciu się pod inne auto. A czy oprócz wymienionych wyżej zimowych niezbędników potrzebne jest nam coś jeszcze?

polerka

Preparaty, dzięki którym auto zawsze będzie czyste i  zadbane

Niezależnie od pory roku w samochodowej wyprawce powinny znajdować się preparaty pielęgnacyjne. Jak wiadomo, czyste auto to nie tylko wizytówka właściciela, również kwestia bezpieczeństwa.

Niezbędny jest oczywiście szampon, dzięki któremu jesteśmy w stanie zmyć każdy brud, ale również preparaty takie, jak wosk czy mleczko. Kiedy zdecydujemy się na polerowanie lakieru – pasta polerska oraz potrzebne wówczas akcesoria jak np. gąbka polerska też są konieczne. A jeśli już kupować zestaw tego rodzaju, to tylko z najwyższej półki. Tak, by czas spędzony na pielęgnacji nie poszedł na marne. Na szczęście dziś nie trzeba nawet wychodzić z domu, by nabyć wszystko, co niezbędne. Sklepy internetowe mogą dowieźć kosmetyki samochodowe prosto do domu. Mleczka, wosku, gąbki, ale również pasty czy żele.

Dzięki tak skompletowanej wyprawce możemy mieć pewność, że zima nam niestraszna!

 

Related articles

Back to Top