Wybór komputera – ekspert radzi

Wybór komputera to niełatwa sprawa. Obecnie na rynku możemy wybierać spośród setek modeli i firm produkujących taki sprzęt. Można się w tym gubić a 6 miesięcy w tej branży to bardzo dużo czasu. Dlatego przed zakupem warto wysondować rynek i uwzględnić kilka czynników wpływających na opłacalność zakupu.

Ekspert radzi

Poprosiliśmy eksperta z firmy Cebit zajmującej się dystrybucją komputerów o komentarz dla naszych czytelników. Oto pięć najważniejszych zasad jakimi powinniśmy się kierować podczas zakupu zarówno laptopa jak i komputera osobistego:

  1. wybierz najlepsze parametry – bo pamięci RAM nigdy za wiele a procesor nigdy nie będzie dość szybki. Im wydajniejszy komputer tym lepiej i tym później będzie on już techniczną skamieniałością.
  2. zdecyduj się na formę – laptop ma tą przewagę, że z nim jesteśmy mobilni jednak należy pamiętać, że wymaga on większych nakładów pieniędzy niż klasyczne komputery PC.
  3. zapytaj o gwarancję – standardowa gwarancja jest fajna ale jeszcze fajniej kiedy dostajemy dodatkowy okres gwarancyjny.
  4. rozważ zakup komputera używanego – firmy często sprzedają sprzęt używany, który możemy kupić czasami nawet za połowę ceny.
  5. dobra marka zawsze w cenie – kupuj markowy sprzęt, którego producent został już sprawdzony przez miliony innych użytkowników.

laptop

Jeśli będziemy kierować się tymi prostymi zasadami to istnieje duża szansa, że nasz zakup będzie nas cieszyć przez wiele lat. Z kolei jeśli zdecydujemy się na ryzykowne zagrania podczas zakupu takie jak kupno komputera używanego to możemy za to słono zapłacić w przyszłości.Related articles

Back to Top