Wybierasz się do Castoramy lub Leroy Merlin? Sprawdź, czy to Twoja lista zakupów jest kompletna

Wielkie budowlano-remontowe zakupy to spore wydatki. Jeśli nasz budżet mocno nas nie ogranicza z łatwością dopisujemy do naszej zakupowej listy kolejne przedmioty, materiały wykończeniowe oraz różnego rodzaju dodatki, które chętnie zobaczyliśmy w swoim nowym mieszkaniu czy domu.

Warto najpierw rozsądnie rozważyć, które z nich naprawdę są nam potrzebne, bez których możemy się obejść, a które stanowią tylko dekorację, które z czasem można nam się znudzić. „Zaoszczędzone” fundusze lepiej jest przeznaczyć na lepsze produkty, których naprawdę potrzebujemy. Mocne kafelki, które są łatwo zmywalne, a przy tym doskonale komponują się z kolorem mebli lub ścian to lepsza inwestycja niż inteligenta lodówka, za której dodatkowe możliwości dopłacamy często dwukrotną wartość, podczas gdy większość osób korzysta tylko z tradycyjnych funkcji  tj. utrzymywania niskiej temperatury czy mrożenia. Zakupy w dużych marketach budowlanych powodują, że często już w sklepie dostrzegamy towary, które pragniemy zobaczyć u siebie.

sfsf

Lodówka, krzesła, okap, a może blaty kuchenne – co jest najważniejsze w kuchni?

Jeśli jednak racjonalnie przemyślimy nasze zakupy, możemy dojść do wniosku, że potrzebujemy tylko części wszystkiego o czym pierwotnie pomyśleliśmy. Zamówienie niektórych materiałów u lokalnych dystrybutorów lub producentów jest nierzadko korzystniejsze – cenowo oraz jakościowo. Towar produkowany masowo rzadko przewyższa jakością towar, który produkowany jest na małą skalę, często w manufakturach. Na warsztat można wziąć chociażby blaty kuchenne Wrocław – ich jakość przewyższa te, które znajdziemy we wspomnianych sklepach. Wysoka wytrzymałość dobrej klasy kamienia to to, czego potrzebuje wprawiony kucharz w kuchni.

Related articles

Back to Top