Włosy – mity i fakty

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Pielęgnacja włosów to dla niektórych osób bardzo poważny temat. Istnieją w sieci specjalne fora internetowe, na których codziennie w dyskusji biorą udział setki kobiet, dla których włosy to bardzo ważny element ich wyglądu. Oczywiście są one zapalonymi miłośniczkami pielęgnacji włosów, a same nazywają siebie: Włosomaniaczkami. Zapewne mają wiele racji w swoich poczynaniach, a już na pewno w tym, że pielęgnować włosy trzeba potrafić i nie każdy potrafi odpowiednio zadbać o kondycję swoich włosów.

Leczenie wypadania włosów

Wokół kobiet mających obsesję na punkcie swoich włosów powstaje wiele mitów, również związanych z samą pielęgnacją włosów. Przedstawiamy kilka z nich:

„Chyba muszę zakupić szampon przeciwłupieżowy, wczoraj umyłam głowę, dziś moje włosy są już przetłuszczone, na dodatek swędzą, może to tłusty rodzaj łupieży?”

„Mama: a nie sądzisz ze to od nakładania oleju?”

To chyba najpopularniejszy mit jaki krąży wokół pielęgnacji włosów – olej nałożony na włosy ma wpływ na stopień ich przetłuszczenia. Oczywiście jest to mylne przekonanie, gdyż olej jedynie wzmacnia i wzbogaca strukturę włosów. Dzięki czemu po przepłukaniu włosów nabierają one blasku i jędrności.

„Nie ma skutecznej metody na wypadanie włosów”

Błąd! Istnieje bardzo dużo metod na wypadające włosy, są to między innymi: terapia hormonalna, maść końska, olejek z drzewa herbacianego, Trychologia oraz wcierki np. Emolium.

Mitów powstaje niezliczona ilość

Oczywiście, mitów powstaje bardzo wiele. Wystarczy, że w temacie będzie chciała wypowiedzieć się osoba, która nie ma o nim bladego pojęcia. Wystarczy, że taka osoba będzie uważała, że wie wszystko na każdy temat i jest to idealna pożywka dla wyrośnięcia mitu. Wówczas trzeba takie osoby odsyłać na specjalistyczne fora o włosach i ich pielęgnacji, a wtedy być może wyedukują się wystarczająco i uwierzą, że olej do włosów wcale ich nie przetłuszcza.

Dodane przez:

Maciej

Back to Top