Wakacje na polskiej wsi – gdzie zamówić noclegi?

Hiszpania, Grecja, włoska wyspa Sycylia, Tajlandia, Bahamy, Kanary czy ostatnio Bali i Madagaskar to kraje, do których Polacy marzą aby wybrać się na wakacje. Dziesiątki polskich biur turystycznych oferuje wycieczki nawet do najodleglejszych krajów, jednakże należy liczyć się z tym, że sama wycieczka – bez dodatkowych atrakcji – może osiągnąć koszt przekraczający aż 10000 tysięcy złotych. Taki wydatek dla Polaków to często astronomiczna suma, przeciętnie na wakacje wydajemy dwa razy mniej, a niektórzy z nas tylko 1/4 tego.


Wiejskie noclegi to wspaniały sposób na relaks i odejście od miejskiego zgiełku

Osoby, które pozostają w Polsce niekoniecznie wydają na wakacje mniej niż zagranicą. Musimy opłacić hotel lub pensjonat na około 10 dnia – biorąc pod uwagę zeszłoroczne cenniki, cena za pokój małżeński wahać się może nad Bałtykiem od 80 do 300 złotych za dobę, w zależności od miejsca oraz komfortu. Najdroższe opcje nie są jednak warte swojej ceny – warto bowiem pamiętać o tym, że zdecydowaną większość doby spędzamy poza obiektem noclegowym, dlatego tak wysokie ceny świadczą tylko o tym, że nie liczymy się z ceną, zapominając o tym, że podobną jakość moglibyśmy uzyskać nieco taniej. 10 dniowy pobyt w pensjonacie liczącym 300 pln za dobę daje nam w końcu kwotę 3 tys. złotych – za taką sumę moglibyśmy wykupić atrakcyjną wycieczkę np. do południowej Turcji.

zxcsadfsf

Zamiast wybierać się nad morze można wybrać urlop w bardziej przyziemnym klimatach – polska wieś od kilkunastu lat oferuje rozwijającą się ofertę agroturystyczną. Agroturystyka jest dziedziną, która łączy w sobie wszystkie gospodarstwa zapewniające przybyłym noclegi Wilczyn wraz z ciekawymi, interesującymi, inspirującymi atrakcjami na co dzień. Spędzając wraz z rodziną czas w gospodarstwie agroturystycznym możemy podejrzeć jak wykonywane są codzienne czynności mieszkańców wsi, możemy udać się na wycieczkę konno lub pomóc w pracach na roli czy przy zwierzętach hodowlanych.

♦♦♦

Zobacz w jakiej cenie są noclegi w Wielkopolsce

Tego rodzaju czynności dla niektórych mieszczuchów mogą stanowić wyjątkowo egzotycznie spędzony czas, zwłaszcza, że w Polsce typowe gospodarstwa rolne funkcjonują w coraz mniejszej ilości, warto docenić sam fakt ich istnienia, a branie udziału w ich rozwoju może być naprawdę niecodziennym przeżyciem. Wieś agroturystyczna to stosunkowo młoda forma spędzania wakacji, jednak dla osób, które dotąd wybierały tylko zagraniczne wakacje, na ciepłej piaszczystej plaży w otoczeniu falujących palm i pięknych opalonych kobiet, noclegi Wilczyn na wsi, w pobliżu lasu bądź jezior mogą być doskonałą odskocznią, czymś co otworzy im oczy także na bliski, otaczający ich świat.


Related articles

Back to Top