Video wall czyli efektowny sposób na skuteczny marketingowe

Video Wall, czy inaczej ściany wideo, są ciekawym rozwiązaniem wykorzystywanym coraz chętniej do promocji wizerunku danych firm i marek. Mimo, że stały się one popularne całkiem niedawno są już wykorzystywane dość powszechnie. Mogą one stanowić dobre rozwiązanie podczas prezentacji produktów, przy naradzie, a także w zwykłych sklepach lub w instytucjach gdzie potrzebna będzie wizualizacja danego przedmiotu lub procesu.

Charakterystyka video-wall

Ściany wideo składają się zazwyczaj z różnej liczby monitorów dobranych ilościowy i wielkościowa w zależności od potrzeby konkretnego klienta. Mogą być wykorzystywane w różnych instytucjach, a pomysł na ich wykorzystanie jest zależny jedynie od wyobraźni danego klienta. Video Wall mogą być dostosowane do określonych warunków i składać się z różnie wyprofilowanych monitorów tak aby zapewnić jak najlepszy efekt podczas prezentacji. Specjaliści zajmujący się przedmiotami reklamowymi tego typu doradzą jak najlepiej skomponować ścianę, aby wywarła jak największy, pozytywny efekt na odbiorcach. Na wideo ścianach mogą być wyświetlone dowolne treści zależne tylko od chęci i właściwych potrzeb klienta. Wyświetlane obrazy mogą być zarządzane z każdego dowolnego miejsca na świecie. Do wyświetlenia danego niezbędne będzie wykorzystanie oprogramowania, przy czym może się ono różnić zarówno rozdzielczością, efektem przejścia, zdjęć synchronizacja czy wyświetleniem. Z racji, że wideo ściana jest montowana z mniejszych pojedynczych modułów można je rozłożyć i zamontować w praktycznie każdym miejscu, na każdej wysokości oraz dostosować do kształtu danej powierzchni.

 

video wall

 

Video wall najczęściej wykonywana jest w formie ściany płaskiej, jedynym wymogiem aby móc skorzystać z tej opcji jest wówczas odpowiednia konstrukcja ściany, która uniesie ciężar modułów. W sytuacji gdy pokrywana będzie ściana łukowa, poszczególne elementy video wall zostaną dostosowane i zamontowane tak, żeby kształt danej powierzchni pozostał zachowany. Takie rozwiązanie może dać naprawdę spektakularny efekt wizualny i zagwarantować maksymalne zainteresowanie ze strony odbiorców. Łukowata ściana sprawi, że wyświetlane obrazy zyskają dynamicznego wydźwięku i będą się prezentowały jeszcze bardziej ciekawie. W sytuacji gdy dana instytucja nie ma miejsca a jednak chciałby skorzystać z możliwości zaprezentowania swoich produktów na video wall można wykorzystać specjalną ścianą przenośną i to na niej zamontować moduły wyświetlające obraz. Połączenia zastosowane między modułami również mogą znacząco wpłynąć na odbiór obrazu przekazywanego przez video wall. Pojedyncze moduły mogą być zamontowane bardzo blisko siebie co sprawi efekt jednolitości obrazu i dużego, jednego ekranu. Między pojedynczymi elementami mogą znajdować się również widoczne połączenia, które podzielą obraz na mniejszych rozmiarów ekrany. Może to być przydatne w sytuacji gdy klient pragnie na każdym module wyświetlić inne informacje. Sposób ułożenia i połączenia pojedynczych ekranów w całość może znacząco wpłynąć na ostateczny efekty wizualny.

 

Korzyści z video wall

Zgodnie z badaniami, jakie przeprowadziło http://www.ims.fm/media/kompetencja/mall-tv, innowacyjne rozwiązanie jakim jest video wall sprawi, że potencjalni klienci z pewnością zwrócą uwagę na usługi oraz propozycje kierowane ze strony danego przedsiębiorstwa. Wykorzystanie do promocji tak efektownego środka przekazu sprawi, że odbiorcy docenią starania właściciela o zapewnienie jak najwyższej jakości reklamy i promocji. Świadczone usługi lub produkty będą kojarzyły się z wysoką jakością i pełnym profesjonalizmem. Wykorzystanie video wall podczas prezentacji produktów lub usług może stanowić jedyne tak efektywne rozwiązanie przeprowadzone podczas kampanii reklamowej. Specjaliści skutecznie dobiorą najlepszą z możliwości, tak aby efekt końcowy był jak najlepszy.Related articles

Back to Top