Trendy biżuterii damskiej w 2020, które zostaną na dłużej

Obecnie obowiązujące trendy w biżuterii oraz akcesoriach do ubioru pozostają na rynku znacznie dłużej niż na jeden sezon. Jest to szczególnie widoczne w przypadku biżuterii, która pełni dopełnienie dla każdego outfitu
w zależności od sytuacji oraz pory roku. Bieżące trendy wyznaczane były głównie przez królów świata mody
i designu, którzy wprowadzali zmiany rynkowe i wyznaczali kierunki. Świat biżuterii zachwycił się w roku 2020 biżuterią nawiązującą do natury i ekologii. Oznacza to połączenie tradycjonalizmu z energią pozwalającą na dążenie do nowych doznań. Rok 2020 był pod względem stylistycznym nastawiony na odważne i nowoczesne formy wskazujące na indywidualizm osób noszących najmodniejsze modele biżuterii damskiej. Jakie trendy będą obowiązywać w 2021? Czy moda z roku poprzedniego może pozostać niezmieniona?

Kolczyki, które będą modne w przyszłym sezonie

Ten typ biżuterii, pomimo tego, że często jest delikatnym akcentem dla całokształtu stylizacji to jednak pełni jedną z najważniejszych ról. Długie i ozdobne kolczyki są często zakładane asymetrycznie, aby podkreślić styl danej osoby i jej indywidualizm. Warto zauważyć, że obecne trendy mocno nakierowują użytkownika na bliskość z naturą i ekologią, przez co najczęściej motywem przewodnim stosowanym w drobnej biżuterii jest właśnie natura i elementy liści. Nurt eko pozwala na wykorzystywane takiej biżuterii w codziennych stylizacjach, ale także podkreślenie wysokiego poziomu ekstrawagancji. Poza klasyką w kolorach złota i srebra popularne i modne stały się dodatki w postaci kamieni lub drobnych akcentów w kolorze zieleni.kobieta z naszyjnikiem

Łańcuszki, wisiorki i zawieszki – co wybrać w 2021 roku?

Po jakże mocnym sezonie 2020 pod względem stylistycznym nadszedł czas na jego kontynuację w postaci nowoczesnej biżuterii, w której skład wchodzą łańcuszki, wisiorki oraz zawieszki w stylu rustykalnym, zbliżonym jak najbardziej do natury. Popularne i modne stały się liczne nawiązania do ekologii poprzez stosowanie zielonych akcentów w biżuterii oraz kształtów, które przypominają rośliny. Tego typu dodatki pasują niemalże do każdej stylizacji – zarówno tej codziennej jak i eleganckiej, wieczorowej. Po zimowej ekstrawagancji i modzie na ciężkie łańcuchy, będzie można zauważyć spadek popytu na tego typu biżuterię oraz powrót do lekkich i ekologicznych form. Nuta ekologii, która przeplatana jest lekkimi zdobieniami, pozwala na idealny dobór drobnej biżuterii do niemalże każdego outfitu.

Każda osoba, która pragnie dopasować swoje stylizacje do obowiązującej mody powinna zainteresować się tematyką biżuterii naturalnej lub przypominającej naturę. Warto skupić się także na modnym indywidualizmie, co przełożyło się na zwiększoną ilość asymetrycznych modeli biżuterii, które przyciągają uwagę. Osoby, które kochają odkrywanie świata mogą liczyć także na wiele nowych modeli z motywami podróżniczymi, które są kontynuacją mody z 2020 roku. Liście, owady i wszelkie elementy wizualne czerpiące z natury to trendy, które będą kontynuowane w kolejnych sezonach.

Decydując się na stylizacje wieczorowe o zupełnie innym przeznaczeniu można także zauważyć rosnącą popularność stylów retro, a w szczególności wisiorków w tym typie. Renesans przeżywają także kompozycje biżuterii wykorzystujące piękno bursztynu, a także grę świateł poprzez stosowanie masy żywicznej.

naszyjnik swarowski kwiat

Wyjątkowe naszyjniki Swarovski z motywem kwiatowym kupisz w sklepie Ekokarat.

Biżuteria damska – jakie trendy pozostaną z nami na dłużej?

Rok 2020 był bardzo mocno zróżnicowany pod względem mody oraz stylistyki odzieży. Zarówno ubrania, biżuteria, jak i dodatki goszczące w szafach i toaletkach pojawiały się w wielu różnych odmianach. Najpopularniejszym stylem, który jednak wciąż pozostanie modowym trendem jest styl nawiązujący do ekologii oraz natury. Oznacza to, że biżuteria o motywach kwiatów, drzew oraz owadów wciąż będzie cieszyć się niezwykle dużą i rosnącą popularnością wśród jej użytkowników. Motywy podróżnicze oraz boho także przeżyją swój kolejny renesans w roku 2021 będący ścisłą kontynuacją poprzednich nurtów modowych. Kolorem roku 2020 stał się odcień niebieskiego, który ściśle nawiązuje do natury i spokoju ducha. Okazuje się, że minimalizm jaki został zapoczątkowany w roku 2020 prawdopodobnie będzie wciąż kontynuowany ze względu na swoją innowacyjność.

 

Related articles

Back to Top