Szafy hotelowe – jak je wybrać?

Szafa hotelowa znajdująca się w pokoju, na pewno powinna być odpowiednio duża i pasować do reszty mebli w pokoju hotelowym. Kolor drewna z jakiego ów szafa jest wykonana powinien być wybrany i dopasowany przez producenta. Półki i szuflady mogą znajdować się w każdej szafie, zależy od zdania producenta i potrzeb rynku. Kształt szafy i ewentualne dodatki lub zdobienia powinny być dobierane zgodnie z wystrojem pokoi hotelowych. Kolorowe dodatki nadają szafie oryginalnego stylu i podkreśla wystrój pokoju. Pokoje mogą być przeróżnie urządzone więc warto dobrać do nich także odpowiednie meble – szafy są podstawowym meblem w każdym pokoju. Różne projekty szaf pozwalają nam na skorzystanie z szerokiej gamy wyboru. Firma, która oferuje różne style, kolory i projekty szaf hotelowych może liczyć na uznanie wśród klientów. Bogata oferta firmy, jest bowiem bardzo ważna, z racji tego, że możemy metodą selekcji wybrać szafę, która całkowicie będzie odpowiadać naszym potrzebom, można sprawdzić katalogi np. http://www.furnimeb.com/.

Co jest szczególnie ważne?

szafy hoteloweKażdy hotel jest inaczej zaprojektowany i zaopatrzony. Jest to możliwe dzięki wielu firmom, które specjalizują się w produkcji i sprzedaży pięknych mebli hotelowych, w tym także szaf. Ważnym elementem przy doborze odpowiedniej szafy jest jej wielkość, koloryt, dopasowanie do pokoju i ewentualne ozdoby lub dodatki. Szafa powinna być rozmiarem odpowiednio dopasowana do pokoju – jej elementy, które znajdują się w środku również powinny być dobrze przemyślane przez producenta. Ważnym jest bowiem to, czy szafa posiada liczne półki, szuflady lub miejsce na powieszenie ubrań na wieszakach. Różne są potrzeby klientów, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Następną ważną rzeczą są potrzeby rynku. Producent mebli hotelowych wykonuje meble oczywiście w swoim stylu, jednak opiera się o to, czego aktualnie potrzebują potencjalni klienci. Należy również zwrócić uwagę na to, w jakich kolorach i stylizacjach wnętrz klienci czują się najlepiej. Dopasowanie się bowiem do potrzeb klienta jest najważniejszym elementem przy produkcji mebli.

Produkcja szaf hotelowych

Początek produkcji musi mieć miejsce oczywiście w pracowni jako projekt powstały na papierze. Rozpisane wymiary i kształty, jakie posiadać będzie szafa są pierwszym krokiem w produkcji. Następnie należy określić konkretną ilość płatów drewna, które będziemy ciąć i mocować. W momencie wycięcia kształtów ścian szafy, należy oszlifować odpowiednio jej brzegi, a następnie polakierować całość, żeby nie narażać się na drzazgi. Śrubki potrzebne do mocowania szaf, powinny również być odpowiednio dobranego rodzaju szafy i drewna, z którego będzie ona wykonywana. Elementy szafy można także posklejać ze sobą specjalnym, mocnym klejem do mebli. Zależy jaką taktykę produkcji obiera producent. Szafa sklejona lub skręcona gotowa jest do dodatkowego wyposażenia – półki czy szuflady. Ten element jest równie ważny, ponieważ umożliwia prawidłowe korzystanie z szafy.

Related articles

Back to Top