Sprawdzone sposoby mycia i dezynfekcji samochodu

Samochód to miejsce, w którym większość z nas spędza dużą część swojego tygodniowego czasu. Dojazdy do pracy i powroty z niej powodują, że warto zastanowić się nad tym, jak dobrze zadbać o porządek w naszym samochodzie. Ważne jest to nie tyle ze względów estetycznych, ale również ze względów higienicznych.

Mycie samochodu

W końcu przewozimy w samochodzie także żywność, w samochodzie podróżują także z nami członkowie naszej rodziny. Warto się zastanowić nad czyszczeniem samochodu, zwłaszcza, że nawet najprostsza czynność taka jak przetarcie szmatką z woskiem od razu zmienia nasz samochód nie do poznania. Dzisiaj postaramy się przybliżyć tematykę sprzątania samochodów, oraz tego w jaki sposób skutecznie dbać o regularny połysk zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz samochodu.

Odzyskać fabryczny kolor – mycie samochodu na zewnątrz

Każdy z nas marzy o tym, by samochód w miarę upływu czasu zachowywał swój fabryczny kolor. Nie ma nic brzydszego niż wyblakła farba na samochodzie. By odzyskać kontrolę nad kolorem blachy należy regularnie myć swój samochód za pomocą wody, wiadra i gąbki. Ważne jest by zwrócić uwagę na zawartość wiadra by uniknąć występowania w nim ewentualnych kamieni, które mogłyby porysować karoserię. Samochód warto jest myć w chłodniejszy dzień, tak by promienie słoneczne zbytnio nie wysuszały naniesionych specyfików a jednocześnie by samochód nie schnął zbyt długo i by od razu po umyciu nie zaczął padać deszcz. Płukanie samochodu musi być delikatne i dokładne, zaczynające się od górnej części samochodu by następnie przejść do niższych partii naszego pojazdu.

Uzyskać komfortowy zapach w środku

Podczas gdy skończyłeś prace na zewnątrz samochodu, warto w tym czasie zająć się wnętrzem samochodu i jego odświeżeniem. Pierwszą czynnością jaką powinien każdy wykonać to wyrzucenie wszystkich przedmiotów ze schowków, z podręcznych półeczek i z każdego miejsca, w którym mogłoby się cokolwiek znaleźć. Dzięki temu upewnimy się, że wkraczając ze szmatką czy odkurzaczem w odpowiednie miejsca nic nie stracimy. Wyjmujemy również dywaniki i wkraczamy do środka z odkurzaczem. Odkurzamy wszystkie zakamarki po czym dobrze jest wziąć w dłoń ścierkę i poprzecierać deskę rozdzielczą i wszystkie miejsca, które uznamy za zakurzone. Bardzo ważną czynnością sprzątania wnętrza jest również pranie tapicerki. Przydaje się ono, gdy mamy do czynienia z nieprzyjemnymi zapachami wydostającymi się wprost z siedzenia.

To w zasadzie najważniejsze czynności, jakie powinniśmy wykonać podczas sprzątania samochodu. W niektórych przypadkach zmuszeni jesteśmy do skorzystania z pomocy specjalistów od profesjonalnego sprzątania, ale większość czynności jednak jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie. Zadbajmy o swój samochód i cieszmy się przyjemnym zapachem oraz świetnym wyglądem z zewnątrz naszego maleństwa.Related articles

Back to Top