Sprawdź swoje serce – wykonaj badanie EKG!

Czym jest EKG?

EKG rejestruje aktywność elektryczną w sercu. Urządzenie rejestruje te sygnały elektryczne w wielu uderzeniach serca i produkuje taśmy z wynikiem EKG, które są interpretowane przez lekarza lub pielęgniarkę.
Aby krótko podsumować cechy stosowanych w czytaniu EKG, należy w tym miejscu zaznaczyć, żę składają się z elementów, które wskazują wydarzenia przebiegu elektrycznych faz podczas jednego uderzenia serca. Przebiegi te są oznaczone literami P, Q, R, S, T i U. Załamek P jest pierwszym krótkim ruchem do góry podczas śledzenia EKG. To oznacza, że ​​przedsionki pompują krew do komór. Zespół QRS, zwykle zaczynają się od dołu, Q to ugięcie; większe wychylenie w górę oraz szczyt to R; następna fala w dół to litera S. Zespół QRS oznacza depolaryzację komór i reprezentuje skurcz. Odstęp PR wskazuje czas przesyłu sygnału elektrycznego do podróży z węzła zatokowego do komór. Załamek T jest zwykle skromnym wzniesieniem reprezentującym przebieg repolaryzacji komór.

Czy łatwo jest odczytać samodzielnie wykres elektrokardiografu?

Użytkownicy ćwiczący czytanie EKG identyfikują śledzenie w wielokrotnym wyborze i odpowiedziami z formatu. Suwmiarki cyfrowe są dostępne, aby pomóc w analizowaniu każdego pasa fazy EKG. Zgłoszenie następuje po każdej odpowiedzi.

♦♦♦♦

Nasz krótki acz treściwy przewodnik EKG dostarcza informacji na temat wielu rodzajów zaburzeń rytmu serca. Dla każdej arytmii EKG zapewnia się wiele różnych diagramów elektrokardiografu. Analiza elektrokardiografu następuje za pomocą zwięzłego streszczenia najważniejszych cech EKG. Funkcje śledzenia mogą być mierzone za pomocą suwmiarki cyfrowej.

Dlaczego musisz badać swoje serce?

Celem wpisu wprowadzającego do zagadnienia EKG jest zapewnienie wam poradnika na temat głównych cech EKG wraz z metodą analizy EKG. Metoda ta obejmuje ocenę rytmu, obliczanie tętna, z zachowaniem formy P-wave, pomiar interwałów i segmentów oraz ocenę innych odpowiednich fal. Czytanie wykresów to ćwiczenia praktyczne EKG, służą wzmocnieniu swojej wiedzy w tym temacie.

Zdrowe serce dzięki badaniu EKG

Temat EKG jest rzadko poruszany w przypadku osób młodych, jest to spory błąd. Badanie może wykazać wiele nieprawidłowości, co może przyczynić się do odkrycia problemów zdrowotnych, zagrażających życiu oraz zdrowiu także pacjentów w młodym wieku. EKG jest sposobem na sprawdzenie tego, czy nie choruje na arytmię serca, zaburzenia krążenia, miażdżycę a także czy nie jesteśmy narażenie na potencjalny zawał, który w Polsce zbiera żniwo w postaci 200 tysięcy ofiar każdego roku. Jak wiadomo zawałowcy to najczęściej osoby powyżej 50-60 roku życia, aczkolwiek nie można wykluczyć zawału także w wieku 30-40 lat a nawet niższym. Należy regularnie prowadzić badania EKG, aby być pewnym, że w najbliższym czasie nic nam nie zagraża. Wykonywanie EKG powinno być koniecznością u osób pracujących ciężko fizycznie, po 40 roku życia. Dodatkowym powodem jest nałogowe palenie oraz picie alkoholu.

Wykonanie badania EKG oraz innych badań dotyczących mięśnia sercowego oferuje strona Medical Progress, zrzeszająca placówki medyczne specjalizujące się w różnorodnych obszarach medycyny we wszystkich województwach na terenie Polski.

Related articles

Back to Top