Sklepy KQS – innowacja w e-biznesie

Oprogramowanie KQS to specjalistyczne narzędzie dla firm prowadzących sklepy internetowe. Choć dziś wiele marek decyduje się na sprzedaż towarów online, stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu, z którego zadowoleni będą nie tylko obsługujący go pracownicy, ale też klienci. Aby prowadzić odnoszącą sukcesy witrynę sklepową w Internecie potrzeba jednak specjalnych narzędzi. Wiele firm decydowało się do tej pory na współpracę z zewnętrznymi dostawcami usługi, korzystając z ich serwerów i oprogramowania, co mogło w praktyce oznaczać wysokie opłaty za prowadzenie sklepu jak i wgląd firmy zewnętrznej w wyniki sprzedaży. Korzystanie z firmy zewnętrznej może oznaczać także dodatkowe opłaty za każdą ewentualną pomoc techniczną. W dobie nieustannego rozwoju technologii powstało jednak oprogramowanie, które znacznie ułatwi prowadzenie sklepu internetowego z zacisza własnych serwerów.

Co pomagają osiągnąć sklepy KQS? Jak posiadanie oprogramowania wpływa na rozwój sklepu i jakie niesie za sobą korzyści? Kto skorzysta na systemach KQS najwięcej?

Rozwój biznesu dzięki KQS

Prowadzenie sklepu internetowego, niezależnie od tego czy jest on rozszerzeniem działalności stacjonarnej, czy też nie, jest niewątpliwie korzystnym przedsięwzięciem. Coraz więcej osób korzysta dziś bowiem z zakupów online, głównie z powodu braku czasu na zakupy w tradycyjnych sklepach. Ważne jest więc, by sklep taki zorganizowany był jak najlepiej i najbardziej przejrzyście, zarówno dla klienta jak i dla firmy prowadzącej.

Z pomocą sklepów KQS firma ma szansę na zwiększenie swojej sprzedaży, chociażby poprzez dodawanie produktów jako akcesoria proponowane do zakupu. W ten sposób klient decydując się na produkt od razu widzi inne kompatybilne produkty, które mogą wzbogacić jego zakupy. Co więcej, sklepy KQS umożliwiają edycję szablonu graficznego witryny sklepu na własny, unikatowy design, co z pewnością wyróżni sklep na tle konkurencji (która często korzystając z usług jednej firmy posiada niemalże identycznie wyglądające sklepy). KQS pozwala na integrację sklepu z porównywarkami cen, platformami wysyłkowymi, płatnościami online i systemami ratalnymi oraz umożliwia optymalizację SEO sklepu, który stanie się bardziej widoczny w wyszukiwarkach (co po raz kolejny zwiększa sprzedaż).

sklep kqs

Korzyści dla firmy i dla klientów

Wiele firm rozpoczynających swoją przygodę z handlem internetowym obawia się, iż zarządzanie oprogramowaniem na własnych serwerach będzie zbyt trudne i skomplikowane. Tymczasem system KQS został stworzony tak, by nie sprawiał problemu nawet tym, którzy nie mają pojęcia o językach programowania takich jak PHP czy SQL. System KQS to praktyczne i proste w obsłudze oprogramowanie z możliwością zainstalowania go na większości serwerów hostingowych.

Dzięki przejrzystemu interfejsowi w postaci przeglądarki firma ma możliwość łatwego dostosowywania sklepu dla własnych potrzeb. Sklep KQS pozwala na dodawanie własnych modułów w menu, pozwala na kontrolowanie stanów magazynowych produktów, wykonywanie czynności takich jak wystawianie faktur, realizowanie płatności na różnych platformach, obsługę kodów rabatowych i programów lojalnościowych oraz płatność w wielu walutach. Jaką korzyści spotkają klientów?

Możliwość filtrowania produktów na podstawie koloru i rozmiaru nie jest niestety cechą wszystkich sklepów internetowych, co kupującym może utrudniać zakupy. Sklepy KQS pozwalają na filtrowanie produktów i wyszukiwanie ich właśnie pod kątem kolorów i rozmiarów. Klienci mogą korzystać też z opcji subskrypcji, programów lojalnościowych i łatwych sposobów płatności internetowej, również bez rejestracji konta na stronie sklepu. System sklepów KQS jest więc ułatwieniem, na które liczą zarówno zarządcy, jak i klienci wielu istniejących już sklepów. To doskonały dowód na to, że proste rozwiązania nie muszą być zawodne.

 

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Sucro.Related articles

Back to Top