Rowery trekkingowe

Rowery trekkingowe są chętnie wybierane przez osoby, które pragną wybierać się w dłuższej podróży i jednocześnie mieć zapewnione wysoki komfort jazdy. Ten rodzaj roweru posiada bardzo wiele zalet, które sprawiają, że staje się on coraz bardziej popularniejszy i wiele osób decyduję się na jego zakup. Główną zaletą rowerów trekkingowych jest ich uniwersalność. Umożliwiają nam one niemal nieograniczone wycieczki  zarówno po mieście np. do pracy, jak i w ekstremalnych warunkach niezależnie od szybkości jaką chcemy uzyskać, powierzchni po jakiej się poruszamy czy warunków atmosferycznych. Rower trekkingowy sprawdzi się nawet kiedy zdecydujemy się na kilkudniową podróż.

Charakterystyka roweru trekkingowego

Rower trekkingowy podczas zakupu możemy dobrać indywidualnie pod siebie i dostosować odpowiednich parametry. Rowery te posiadają zazwyczaj koła wielkości 28 cali jednak niekiedy można trafić również na 26 calowe, dlatego wiele osób zwracając uwagę jedynie na budowę, często myli je z rowerami górskimi. W rowerach trekkingowych można bez problemu zamontować bagażnik lub sakwy dzięki czemu nasze podróże będą jeszcze bardziej komfortowe. Wszystkie dodatki jakie zamontujemy wpływają na komfort naszych wycieczek rowerowych dlatego warto się na nie zdecydować. Zazwyczaj w rowerach treningowych montowana jest stalowa rama jeżeli jednak oczekujemy aby nas rower był znacznie lżejszy możemy poszukać innej alternatywy i kupić model z ramą aluminiową. Charakterystyczną cechą rowerów trekkingowych jest wąski i płaski bieżnik na oponach dzięki któremu z łatwością będzie można pokonywać podmiejskie trasy i bezdroża. Charakterystyczna jest także geometria ramy, która gwarantuje wygodną wyprostowaną pozycję. Przedni widelec wyposażony jest  w amortyzator.

rower trekkingowy w mieście

Niektóre modele turystyczne posiadają błotniki, które są dobrym rozwiązaniem zwłaszcza kiedy podróże odbywają się w deszczową pogodę. Można również zakupić model, w którym oryginalnie wmontowane jest oświetlenie dynamo. Rowery trekkingowe gwarantują wysoką wygody podczas jazdy również z tego względu na siodełko, które jest znacznie szersze niż w górskich modelach roweru, więc nawet wielogodzinne jazdy będą wciąż komfortowe. Rower trekkingowy świetnie sprawdzi się również kiedy planujemy poruszać się tylko po mieście. Dzięki bagażnikom będziemy mogli z łatwością przetransportować nasz bagaż podręczny w bezpieczny sposób. Zamontowanie bagażnika lub sakwy daje nam dużo możliwości odnośnie wykorzystania roweru. Ceny rowerów trekkingowych mogą się bardzo wahać, dlatego każdy znajdzie zarówno w sklepie stacjonarnym jak internetowym, model odpowiadający indywidualnym możliwościom. Cena zależna jest od wykonania ramy, wielkości kół jaki od samego producenta. Ceny trekkingowy zaczynają się od 1500 zł nawet posiadając taki budżet możemy zakupić sprzęt, który będzie idealny dla początkującego rowerzysty. Szczegółowa oferta dostępna jest pod adresem https://www.krolestworowerow.pl/rowery-trekkingowe

Dla kogo rower trekkingowy?

Zdecydowanie się na rower trekkingowy będzie świetną decyzją z racji uniwersalności tego rodzaju rowerów. Idealnie sprawdzą się one w różnych warunkach i nie będziemy musieli martwić się czy nasz sprzęt da sobie radę np. na najtrudniejszym podłożu. Pamiętajmy aby podczas zakupu dobrać wszystkie parametry indywidualnie do siebie ponieważ mogą one znacząco różnić się między poszczególnymi osobami. Niektórzy preferują miękkie siodełka, niektórzy nie, podobnie jest z wysokością i pochyleniem podczas jazdy. Wszelkie dodatki, które jeszcze bardziej podnoszą komfort naszej jazdy muszą być dobrane odpowiedniego oczekiwań. Obecnie na rynku znajdziemy ich szeroki wybór, przez co każdy będzie miał szansę wybrać coś dla siebie.  Odpowiednio wybrany model zagwarantuje maksymalną wygodę podczas jazdy i satysfakcji z każdym pokonanym kilometrem.

Related articles

Back to Top