Rola siatki leśnej w ochronie zwierząt

Niestety raz na jakiś czas jakieś zwierzę wpada pod samochód. Takie sytuacje zdarzają się zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu, gdzie każdy pędzi. Niestety samochodów się nie zatrzyma, a ich właściciele nie zwolnią – w końcu po co mieliby to robić, jeżeli się gdzieś śpieszą? Na szczęście, jest kilka możliwości w jaki sposób można uratować zwierzaki przed tragiczną śmiercią pod kołami. Coraz częściej widzi się odgrodzone autostrady lub inne drogi specjalną siatką leśną, która uniemożliwia zwierzętom przedostanie się na ulicę prosto pod koła samochodów.

Prawda jest taka, że z dobrodziejstw takiej siatki leśnej korzystają nie tylko zwierzęta leśne, ale także te hodowlane, którym przecież raz na jakiś czas zdarzy się uciec z hodowli. Aby zatem każde zwierze mogło być bezpieczne trzeba postawić jak najwięcej siatek leśnych przy drogach – zwłaszcza tych, na których szybko się jeździ. Wtedy istnieje większa szansa na to, że te zwierzęta nie będą uczestnikami wypadków.

Jak pomaga siatka leśna?

Przede wszystkim siatka leśna pomaga na naprawdę wiele sposobów. Oczywiście, tak jak już zostało wspomniane, jej głównym zadaniem jest odgrodzenie dróg szybkiego ruchu i autostrad w taki sposób, aby nie przedostawały się tam zwierzęta. Jednak trzeba mieć świadomość, że nie jest to jedyna opcja, w jaki sposób można tę siatkę wykorzystać – jest ona bowiem bardzo uniwersalna i w zasadzie można nią odgrodzić wszystko.

Doskonałym przykładem może być chociażby odgradzanie terenów budowy – tam też zwierzęta są narażone na różnego rodzaju konsekwencje, które mogą być dla nich nawet śmiertelne. Szczególnie niebezpieczne są budowy dróg, które potrafią się ciągnąć kilometrami, pełno jest na nich najróżniejszego rodzaju niebezpiecznego sprzętu, który może zwierzaki pozbawić nawet życia.

Ale siatka leśna uchroni też twoje zwierzęta przed ucieczką z hodowli. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek zwierzęta hodowlane to z pewnością boisz się, że któreś z nich ucieknie, lub zostanie zagryzione przez inne, dzikie zwierzę. I w tym wypadku doskonale sprawdzi się siatka leśna która uniemożliwi powstanie obu tych sytuacji.

Jak więc widać, siatka leśna jest w stanie pomóc na wiele różnych sposobów i co więcej, bardzo łatwo da się jej użyć.

Dlaczego warto używać siatki leśnej?

Jak już zostało powiedziane – siatki leśnej warto używać dla dobra zwierząt, które giną pod kołami pędzących samochodów, gubią się na terenach, na których są budowy czy też są porywane z hodowli przez inne dzikie zwierzęta. Siatkę leśną można zakupić w różnych rozmiarach, więc z pewnością będziesz  w stanie wybrać coś, co w twoim wypadku będzie najbardziej odpowiednie.

Oczywiście siatka leśna chroni też kierowców aut, którzy nie muszą stresować się tym, że w którymś momencie swojej jazdy potrącą jakieś zwierze, co i dla nich może być niebezpieczne, zwłaszcza jeżeli przed maskę wyskoczy zwierzę z dużego gatunku. Jest to zdarzenie nie tylko stresujące, ale przede wszystkim niebezpieczne. Plus można być pewnym, że w masce samochodu pozostaną jakieś wgniecenia.

Siatka leśna zdecydowanie będzie więc pomagać nie tylko zwierzakom, ale także ludziom. W końcu kto chciałby potrącić jakiekolwiek zwierzę? Chyba nikt – a przynajmniej nikt, kto posiada empatię i ludzkie odruchy.

Related articles

Back to Top