Rodzinne rasy psów – jaką smycz dla nich wybrać?

Rodzinne rasy psów to takie, które doskonale sprawdzają się w domach z dziećmi, jak również z innymi zwierzętami. Do takich psiaków zalicza się bardzo wiele ras – zarówno tych małych, jak i dużych. 

Rodzinne rasy psów – czym się charakteryzują?

Labradory, Golden Retrievery, czy też Boksery to czworonogi, które mimo swoich sporych gabarytów idealnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Ich przyjazne usposobienie sprawia, że doskonale odnajdują się w domach, gdzie są małe dzieci. Psy tej rasy są bardzo łagodne i nie sprawiają problemów z wychowaniem. Duże rasy bywają jednak momentami problematyczne – zazwyczaj potrzebują one dużo ruchu i miejsca, dlatego polecane są zwłaszcza osobom mieszkającym w domach jednorodzinnych z ogrodem. 

Z tego względu wiele osób częściej decyduje się na zakup małego psa. Niewielkie psiaki zazwyczaj nie wymagają dużej aktywności fizycznej, przez co świetnie nadają się dla osób z małym mieszkaniem, w centrum miasta. Do rodzinnych, małych ras zalicza się bardzo wiele psiaków – jednak te najpopularniejsze to bez wątpienia buldożki, yorki, pudle, maltańczyki, czy też spaniele. Czworonogi te są niezwykle przyjazne i towarzyskie. Małe psy łatwiej też transportować, przez co są doskonałymi towarzyszami na wakacjach. Wybór rasy uzależniony jest mocno od preferencji przyszłych właścicieli, jednakże rodzinnych psiaków jest tak dużo, że podjęcie decyzji bywa momentami trudne. 

spacer z małym psem na smyczy

Psiaki rodzinne – jaką smycz dla nich wybrać?

Właściciele psów wiedzą jak bardzo istotne są akcesoria spacerowe – obroża, szelki, jak również smycz. Dobrze ułożone psy bardzo często chodzą bez smyczy – zwłaszcza w parkach. Jednakże każdy posiadacz psa powinien pamiętać, że w wielu miejscach obowiązkiem jest prowadzenia czworonoga na smyczy – z tego względu na każdy spacer warto ją zabierać, aby uniknąć przykrych konsekwencji. Wybór odpowiedniej smyczy nie jest jednak łatwy. W sklepach zoologicznych oferta jest niezwykle szeroka, a produkty występują w różnych wariantach. 

Klasyczna smycz, nieprzepinana to ta najbardziej prosta i zarazem bardzo popularna. Produkt z jednej strony zakończony jest karabińczykiem, który wpina się do obroży lub szelek, a drugi jego koniec zakończony jest uchem. Smycz nieprzepinana dobrze układa się w dłoni i doskonale nadaje się na spacery po mieście. Dzięki niej właściciel może kontrolować psa i prowadzić go przy nodze. Bardzo zbliżonym produktem jest smycz przepinana, którą charakteryzuje dodatkowa regulacja jej długości. Taki produkt doskonale sprawdzi się u psów, których właściciele nie spuszczają ze smyczy. Ponadto smycz przepinana świetnie sprawdzi się, gdy w domu jest więcej psiaków – do takiej smyczy można przypiąć rozdzielnik, który pozwala na wyprowadzanie dwóch lub trzech czworonogów jednocześnie.

jaką smycz dla psa?

Chętnie wybieranym produktem jest smycz automatyczna. Jest ona niezwykle wygodna dla psów, jak i właścicieli. Ten rodzaj smyczy posiada automatyczną regulację długości, przez co pupil na spacerach może czuć się swobodnie i komfortowo. Wybór smyczy mocno uzależniony jest od samego psa, jak i preferencji jego właścicieli. Ważne jednak, aby wybrać produkt najwyższej jakości, który będzie służył latami. 

 Smycz dla psa – gdzie można kupić najlepsze produkty?

Furkidz to sklep zoologiczny, który posiada niezwykle szeroki asortyment. W ich ofercie znajduje się wiele rodzajów smyczy – zarówno tych klasycznych, przepinanych, jak i automatycznych smyczy dla psów. Produkty oferowane są w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, a do wielu z nich można dokupić obrożę do kompletu. Smycze produkowane są przez najlepszych producentów, wiodących prym w branży zoologicznej. Warto wybrać produkt wysokiej klasy, a gwarancją tego jest zakup smyczy w sklepie Furkidz. 

Related articles

Back to Top