Rehabilitacja w zaciszu domowym

Z domowej rehabilitacji mogą skorzystać osoby w każdym wieku. Obecnie można zdecydować się na zabiegi refundowane przez NFZ lub wybrać prywatne przedsiębiorstwa świadczące tego typu usługi.

Kto może skorzystać z rehabilitacji? Jak wyglądają poszczególne zajęcia?

Rehabilitacja osób starszych

Rehabilitacja osób starszych jest najbardziej rozpowszechnioną formą. W ostatnich latach zaobserwowano, że regularnie wykonywane zabiegi mogą znacznie wydłużyć życie osób chorych lub zmagających się niedowładami kończyn. Zmiany fizyczne dotyczą każdego z nas, jednak to seniorzy najbardziej odczuwają wpływ czasu na ich kondycję. Ograniczenie aktywności fizycznej może być spowodowane zmniejszeniem tkanki mięśniowej i kostnej, co prowadzi w konsekwencji do zmniejszenia ruchomości stawów, niewydolności krążeniowo – oddechowej, a jak wiadomo brak ruchu jest główną przyczyną cukrzycy i otyłości.

rehabilitacja domowa Wrocław

Dzięki wprowadzeniu systematycznej aktywności, znacząco można spowolnić procesy starzenia się. Rehabilitacja ma na celu zwiększenie siły, kondycji oraz koordynacji ruchów. W trakcie zajęć wykorzystywane są specjalne obciążniki, hantle, taśmy, a także rowerki stacjonarne oraz stepy. Ćwiczenia zapobiegają także wypadkom w warunkach domowych, a jak wiadomo bardzo często w tym wieku zdarzają się poślizgnięcia i upadki.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci jest powszechnie wykorzystywaną metodą w celu niwelowania niewłaściwych postaw. Coraz większa grupa dzieci rezygnuje z aktywnego spędzania czasu na rzecz oglądania telewizji czy grania w gry. Aby organizm dziecka mógł się właściwie rozwijać należy zadbać o właściwe funkcjonowanie układu mięśniowego oraz kostnego. Problemy z garbieniem się czy płaskostopie dzięki regularnym zajęciom z łatwością można wyeliminować.

Zajęcia z wykorzystaniem dużych piłek, mat masujących, poduszek sensorycznych, ciężarków czy skakanek z pewnością sprawią pociechom sporo zabawy. Wyzwania jakie stawiają niektóre ćwiczenia pozwolą także na trening silnej woli. Poprawa postawy ciała, równe nogi, brak płaskostopia to nie wszystkie zalety jakie niesie ze sobą rehabilitacja dzieci. Podczas zajęć będą mogły one ćwiczyć zręczność, sprawność manualną oraz koordynację ruchów.

rehabilitacja domowa Wrocław

O sprawność fizyczną koniecznie muszą zadbać kobiety w ciąży. Rehabilitacja domowa w tym okresie jest bardzo wskazana ze względu na zagwarantowanie znacznej poprawy samopoczucia, polepszenie wytrzymałości organizmu, która przyda się podczas porodu, a także zniwelowanie bólów kręgosłupa oraz nóg. Wiele kobiet w czasie ciąży narzeka na obrzęki, napięcia mięśni i bóle kości. Dzięki regularnym zajęciom można zapobiec nieprzyjemnym objawom.

Dodatkowo ćwiczenia pozwolą zrelaksować się i odpocząć przyszłej mamie.

Rehabilitacja prowadzona w domu jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które z osobistych powodów nie mogą przyjeżdżać do konkretnej placówki. Osobiście możemy z czystym sumieniem zarekomendować Global Therapy Specjaliści sami przybędą do domu pacjenta i przeprowadzą zajęcia z wykorzystaniem wszystkich potrzebnych sprzętów. Tak prowadzona rehabilitacja gwarantuje komfort i poczucie bezpieczeństwa u pacjenta. Warto się na nią zdecydować i cieszyć się szybko pojawiającymi się rezultatami.Related articles

Back to Top