Przewóz osób zagranicę – przegląd opcji

Jakim środkiem transportu przemieszczać się najwygodniej?

Wybierasz się za granicę? Na wakacje, zaledwie kilka dni? A może na dłużej – w odwiedziny do kogoś? Lub wręcz na stałe, co najmniej kilka lat? Planujesz znaleźć tam pracę, ułożyć sobie życie, pozostać może nawet już na zawsze? Z pewnością jesteś więc zestresowany. Przed Tobą przecież do załatwienia całe mnóstwo spraw. Musisz zebrać rozmaite zaświadczenia, zaoszczędzić pieniądze przynajmniej na pierwszy miesiąc życia, spakować potrzebne rzeczy i oczywiście wybrać środek transportu. To ostatnie często bywa sporym dylematem. Masz przecież sporo bagażu, a odległość wcale nie jest banalna. Jakie rozwiązanie będzie więc najlepsze? Samolot? Pociąg? A może tanie przewozy osób do Niemiec lub jakiegokolwiek innego kraju, do którego akurat się wybierasz? To nie takie proste.

Wygodne busy to dobry pomysł

Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście własne auto. Możesz tam zmieścić wszystko, co Ci będzie potrzebne, czuć się wygodnie, swobodnie, samodzielnie wybrać trasę i robić przerwy tak często, jak będziesz tego potrzebował. Z drugiej jednak strony to rozwiązanie ma sporo minusów. Przede wszystkim dość wysokie koszty. Nie oszukujmy się – paliwo nie jest tanie. Poza tym auto może Ci się po drodze zepsuć, a awaria w obcym kraju to spory kłopot. I oczywiście nie każdy ma możliwość, by z tej opcji skorzystać. Nie wszyscy przecież posiadamy własne auta. Co więc zostaje? Mamy do dyspozycji busy – oferta od firm prywatnych, które dowożą pasażerów na wskazany adres na terenie Niemiec. Firmy ubezpieczają swoich klientów i ich bagaż, dodatkowo są szybkie i realizują przewóz w dobrych warunkach.

Długie trasy do zachodnich Niemiec w wygodnym busie

Inną opcją jest oczywiście bus lub autobus. To rozwiązanie jest jednak w miarę dobre w przypadku dość krótkich tras, na przykład do sąsiednich krajów. Firm oferujących przewozy osób do Niemiec jest obecnie całe mnóstwo. Jeśli jednak chodzi o dalszy wyjazd, na przykład do Włoch czy Hiszpanii – to już może być znacznie bardziej męczące. Nie każdy jest w stanie wytrzymać tak wiele godzin w pojeździe w niewygodnej pozycji z niewielką ilością postojów.

Busy Niemcy

Lepszy w tym wypadku jest już pociąg, w którym mamy nieco więcej miejsca i możliwość spacerowania po korytarzu. Najbardziej wymagającym pozostaje natomiast samolot. Również ten środek transportu ma jednak swoje minusy. Po pierwsze – cena. Często bywa dość wysoka. Zdarzają się, nawet dość często promocje, ale nie obejmują one każdego miejsca na ziemi. A po drugie – loty dla niektórych wciąż są nieco przerażające. Wszystko zależy więc od Twojego indywidualnego gustu i predyspozycji.

Related articles

Back to Top