Przeprowadzka do Niemiec – procedura i formalności

Wiele osób zmienia swoje miejsce zamieszkania i wyjeżdża za granicę, gdzie są lepsze zarobki i warunki pracy niż w Polsce.

Ponadto młodzi ludzie często przeprowadzają się do innych krajów na studia, gdzie uczelnie stoją na wyższym poziomie i oferują szeroką ofertę nauczania. Bardzo popularnym krajem, gdzie Polacy masowo wyjeżdżają są Niemcy.

Wiele osób ma tam rodzinę i bliskich, a dodatkowo kraj ten zachęca licznymi ofertami pracy dla obcokrajowców, zapewniając przy tym naprawdę wysokie zarobki i godziwe warunki pracy.

Wyprowadzka na zachód jest o tyle łatwa dla Polaków, gdyż nasz kraj należy do Unii Europejskiej, a ponadto jest w strefie Schengen – tak jak Niemcy. Odchodzą wówczas problemy z legalizacją pobytu – wyrobieniem wizy, która często jest procesem długotrwałym i niezbyt łatwym.

Wyjazd do Niemiec, pod względem formalności, nie jest dla Polaków trudny. Podczas przeprowadzki każdy jednak powinien przemyśleć sprawy związane z przeniesieniem aktualnego numeru telefonu.

Jest to niezmiernie istotne, gdyż polska karta używana w Niemczech będzie wiązała się z wysokimi kosztami i rozwiązanie to nie jest opłacalne. Jak jednak wygląda proces przeniesienia polskiego numeru telefonu do nowego operatora w innym kraju? Nie jest to trudne i skomplikowane, ale warto oddać to w ręce profesjonalnych firm, które się tym zajmują.

Firmy pośredniczące w zakładaniu nowego numeru – dogodne rozwiązanie 

Niektóre osoby wyjeżdżając do Niemiec nie znają języka – wówczas kwestie formalne bywają bardzo trudne do szybkiego załatwienia. Warto, aby w takim przypadku udać się po pomoc do polskich firm, które pośredniczą w zawieraniu nowych umów i pomagają swoim rodakom w załatwieniu spraw formalnych.

Takie firmy pomagają również w przeniesieniu polskiego numeru telefonu do Niemiec. Kupno telefonu w Niemczech nie jest trudne, ale warto udać się po pomoc do profesjonalistów, którzy posiadają doświadczenie w tym obszarze i służą pomocą.

Niezmiernie szeroką ofertę posiada Teleberlin. Firma ta specjalizuje się w telefonii komórkowej i współpracuje z operatorami. Teleberlin weszło na rynek równo z rozpowszechnieniem się telefonów mobilnych i od lat służy doradztwu klientom polskojęzycznym na rynku berlińskich usług telefonicznych.

Firma zdaje sobie sprawę, że Polakom trudno nieraz rozeznać się w ofercie dostawców telefonii komórkowej i internetu. Rynek niemiecki przepełniony jest ofertami najróżniejszych operatorów, którzy posiadają zachęcające oferty wykupienia abonamentu.

Jest to niezmiernym utrudnieniem dla obcokrajowców, którym ciężko jest rozeznać się w pakietach, a ilość ofert ich przerasta. Teleberlin zna rynek telefonii komórkowej i oferuje profesjonalną pomoc w wyborze odpowiedniego pakietu dla swoich klientów.

Jak wygląda przeniesienie polskiego numeru?

Na rynku niemieckim dostępnych jest bardzo wiele operatorów i każdy zachęca swoich przyszłych klientów korzystną i ciekawą ofertą. Wiodącymi firmami są: Vodafone, Otelo, O2, T-Mobile, Congstar, Mobilcom-Debitel, Ay Yildiz, Yourfone i 1&1.

Oprócz T-mobile inne nazwy mogą być zupełnie obce dla Polaków, gdyż w naszym kraju takich operatorów nie ma. Niezastąpiona może okazać się pomoc profesjonalnej firmy, która pomoże klientowi w wyborze odpowiedniej oferty. 

Siedziba Teleberlin znajduje się w dogodnej lokalizacji, do której jest bardzo łatwy dojazd metrem oraz samochodem. Warto zaznaczyć, że przed budynkiem firmy znajduje się duży parking i klient nie musi obawiać się o to, gdzie zaparkuje swój samochód.

kupno telefonu w niemczech

Na miejscu konsultanci dokładnie przeanalizują potrzeby i wymagania klienta i pomogą wybrać odpowiedniego operatora oraz zakres usług i taryfę. Po wszystkich ustaleniach i doborze odpowiedniej oferty, klient zawiera z firmą Teleberlin umowę, która jest dokładnie objaśniana i tłumaczona.

Pracownikom firmy bardzo zależy, aby ich klient czuł się komfortowo – konsultanci gotowi są odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Klient jest dla firmy Teleberlin najważniejszy i kładziony jest duży nacisk na jego zadowolenie. Wybrany telefon komórkowy zostaje przekazany od ręki lub zostanie dostarczony następnego dnia.

Bywają sytuacje, w których niemożliwe jest podpisanie umowy stacjonarnie. Wówczas możliwe jest przeprowadzenie formuły zdalnej – umowa wysyłana jest pocztą lub mailem i procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zakupiony telefon komórkowy zostaje wysłany pocztą i klient dostanie go w ciągu najbliższych dni. Kupno telefonu w Niemczech nie jest trudne, ale warto udać się po pomoc do profesjonalistów.

Related articles

Back to Top