Prywatne przewozy osób – zalety i ceny

Komunikacja masowa w dużym mieście jest bardzo popularna i bardzo łatwo dostępna. Czy jednak jest lubiana? Okazuje się, że nie do końca, podróżują nią głównie osoby młody (uczniowie, studenci, absolwenci do kilku lat po studiach) oraz emeryci.

Dla kogo zorganizowany przewóz osób?

Dlaczego wśród największych grup podróżujących wymieniliśmy powyższe? Uczniowie nie mają prawda jazdy a tym bardziej samochodów dlatego też wykorzystują tramwaje, autobusy czy też (w przypadku Warszawy) metro. Studenci czasami posiadają już swój pojazd, jednakże ze względu na koszty utrzymania, które mogą być wysokie (mieszkania, wyżywienie, czasami też opłaty za studia, kupno książek, ksero itd) nie wybierają często jazdy własnym samochodem. A do tego należy przecież doliczyć nie tylko ubezpieczenie a także koszty paliwa i inne koszty eksploatacyjne – np. przegląd auta czy ewentualną naprawę. Przewóz osób miejski to także cel osób starszych – emeryci podróżują środkami transportu miejskiego ze względu na brak posiadanego prawa jazdy, brak auta, czy też brak sił do prowadzenia samochodów. Osoby w sile wieku, które samodzielnie zarabiają oraz utrzymują rodzinę raczej nie korzystają z transportu zbioroweg0 – preferują własne samochody, mimo że koszt jazdy przewyższa zakupów biletów.

przewozy osób

Klasa premium – przewóz w komforcie

Przewóz osób może jednakże celować w osoby, o których mowa wyżej, jednakże musi ich dobrze szukać i wiedzieć gdzie ich szukać, co jest bardzo istotne. Szczególnie sprawdzić może się to w miejscowościach turystycznych oraz generalnie dużych miastach, do których często przyjeżdżają pociągiem bądź przylatują samolotem biznesmeni z innych regionów kraju, Europy czy świata. Kiedy dotrą do celu nie posiadają własnego samochodu, zaś formalności związane z wypożyczeniem auta denerwują ich. To idealna sytuacja dla firmy wykonującej prywatny przewóz osób. Osoby majętniejsze chętnie zapłacą więcej za dotarcie bezpośrednie do celu, w ładnym, nowym, komfortowym pojeździe, którymi często są samochody osobowe klasy premium. Dla większych grupek dobrze sprawdzą się miniVany, Vany bądź minibusy, np. marki Mercedes – która specjalizuje się w budowie tego rodzaju aut (o rodzajach pojazdów więcej poczytasz tutaj: http://www.przewozyosobniepelnosprawnych.pl. Grupy turystów, którzy odwiedzają nieznaną sobie miejscowości chętnie wybiorą przewóz osób jako środek transportu będący alternatywą dla drogich i niezbyt komfortowych taksówek. Jazda busem jest ciekawa, komfortowa i oferuje dotarcie do wielu celów. Im więcej osób znajdzie się w busie tym mniej zapłaci się za jednego pasażera.

Standard firmy przewozowej

Inną formą przewożenia zorganizowanych grup jest wynajęcie autokarów, część z nich oferuje naprawdę prestiżowy standard, można poczuć się z nich doskonale, można poczuć wygodę i rozkoszować się widokami za oknem. Przewóz osób to szeroka branża, aby dobrze ją ugryźć należy rzetelnie zbadać potrzeby rynku i sprawdzić czego oczekiwać będą potencjalni klienci. Zapewnienie rozwiązania dla potrzeb konsumentów jest nieomal gwarantem powodzenia firmy przewozowej. Pamiętajmy by zadbać o dobry stan techniczny maszyn, wygodę w środku, przyjemny zapach, dobrego, doświadczonego kierowcę – osobę, która zna trasę główną ale także wiele alternatyw.

Related articles

Back to Top