Program do rozliczenia kierowców – czy warto w niego inwestować?

Branża transportowa to jedna z najważniejszych dziedzin każdej gospodarki. Z tego względu stale się ona rozwija, aby sprostać wymaganiom rynku i klientów.

Prowadzenie działalności w branży transportowej wiąże się więc z nieustannymi inwestycjami i stawianiem na stały rozwój firmy. Zaniedbanie tej kwestii może w bardzo szybki sposób doprowadzić spadku wydajności firmy i utraty klientów, którzy dużo chętniej będą korzystać z konkurencyjnych ofert firm, które postawiły na innowacje i rozwój.  Warto mieć tutaj na uwadze, że inwestycje i rozwój nie muszą odnosić się wyłącznie no tak oczywistych kwestii jak np. zakup nowoczesnych pojazdów.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również inwestowanie w nowoczesne oprogramowanie, które w wielu przypadkach potrafi zautomatyzować wiele procesów i tym samym przyspieszyć pracę zmniejszyć koszty działalności firmy. Z pewnością jednym z lepszych rozwiązań są programy do rozliczania kierowców, które znacząco usprawniają pracę i ułatwiają zarządzanie czasem pracy kierowców zatrudnionych w firmie.

Jakie możliwości dają nam programy do rozliczania kierowców?

Programy służące do rozliczania czasu pracy kierowców posiadają wiele możliwości, które sprawiają, że dzięki nim praca staje się znacznie łatwiejsza i trzeba na nią przeznaczyć zdecydowanie mniej czasu. W zależności od oprogramowania może ono służyć do:

  • pobierania danych karty kierowcy i archiwizowania ich,
  • automatycznego naliczania dodatków,
  • przypominania o ważnych terminach,
  • rejestrowania podróży służbowych,
  • rozliczania diet czy ryczałtów,
  • rejestrowania momentu przekroczenia granicy państwa,
  • ręcznego zaznaczania czasu pracy, czasu jazdy, dyżuru oraz wiele więcej.

Tego typu programy w większości przypadków samodzielnie zajmują się wszystkimi tymi sprawami, przez co ilość obowiązków osoby odpowiedzialnej za rozliczanie czasu pracy kierowców jest skutecznie minimalizowana. Dzięki temu pracownik ma więcej czasu na wykonywanie innych zadań, co bardzo pozytywnie wpływa na działanie całej firmy i koszty tej działalności.

Kiedy warto skorzystać z programu do rozliczenia kierowców?

Program do rozliczania kierowców to bardzo dobre rozwiązanie, na które powinna zdecydować się każda firma działająca w branży transportowej. W każdym przypadku oprogramowanie tego typu pozwoli znacząco przyspieszyć i ułatwić pracę, tym samym ograniczając czas potrzebny na jej wykonanie i tym samym koszty z tym związane. Z tego względu inwestycja w tego typu oprogramowanie jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych firm, które zatrudniają wiele pracowników i dysponują pokaźną flotą pojazdów. W takiej firmie rozliczenie czasu pracy kierowców może być bardzo trudne i czasochłonne, a specjalistyczne oprogramowanie pozwoli znacząco ułatwić i przyspieszyć ten proces.

Jakie koszty wiążą się z użytkowaniem programu do rozliczania kierowców?

Koszty związane z użytkowaniem programu do rozliczania kierowców, wiążą się głównie z ceną zakupu tego oprogramowania. Zazwyczaj możliwy jest zakup po uiszczeniu jednorazowej opłaty za licencję. Jednak w niektórych przypadkach oprogramowanie płatne jest w formie np. miesięcznego abonamentu.

Należy do kosztów doliczyć także organizację niezbędnych szkoleń dla pracowników z obsługi tego typu oprogramowania. Koszty te nie są jednak zbyt duże, a korzyści, jakie płyną z użytkowania tego typu programów, są zdecydowanie warte tych wydatków.

Dlaczego warto inwestować w nowoczesne oprogramowanie dla firm transportowych?

Wiele firm transportowych, które działają już na rynku od wielu lat, zdołało wypracować sobie skuteczny i sprawny sposób rozliczania kierowców. Doświadczeni pracownicy znakomicie radzą sobie z tym zadaniem i zazwyczaj nie sprawia im to większych problemów. Z tego względu wiele takich firm nie chce inwestować w nowoczesne oprogramowanie służące do rozliczania czasu pracy kierowców, ponieważ uważają, że dotychczasowy sposób wykonywania tego zadania, który stosują, jest na tyle sprawdzony i działa skutecznie, że nie potrzebują oni żadnych ulepszeń.

Jak się jednak okazuje, nawet w takich firmach inwestycja w specjalistyczne oprogramowanie służące do rozliczania czasu pracy kierowców, może w bardzo dużym stopniu przyspieszyć, uprawnić i ułatwić to zadanie. Wiele czynności, które dotychczas musiały być wykonywane ręcznie przez pracowników odpowiedzialnych za rozliczanie czasu pracy kierowców w firmie, może być dzięki oprogramowaniu zautomatyzowanych. Sprawia to, że praca jest zdecydowanie szybsza, łatwiejsza a co za tym idzie, zajmuje mniej czasu, więc redukowane są także koszty działania firmy.

Related articles

Back to Top