Profesjonalna strona internetowa dla szkoły

Każdy z nas obserwuje jak szybko rozwija się bieżąca technologia i możliwości. Nasza rzeczywistość zmienia się w nieokreślonym tępię, a my sami nawet nie zauważamy jak sami jesteśmy od tego uzależnieni. Technologia również trafia do szkół. Dzisiejsi uczniowie podstawówek to dzieci które nie znają świata bez komputera. Prawdopodobnie zaraz po tym jak nauczyli się chodzić, zaczęli sprawnie posługiwać się tabletem i telefonem. Nauczyciele, którzy często pochodzą jeszcze z czasów głębokiego komunizmu powinni czym prędzej zdać sobie z tego sprawę.

Internet jest często postrzegany, jako niebezpieczne dla dzieci. Jest on wypełniony licznymi niebezpiecznymi informacjami, uzależnia, zabija wyobraźnie i więzi dziecko w domu. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na szereg dobrodziejstw jakie nam daje, oraz wyjść naprzeciw przyszłości, która będzie wypełniona elektroniką i wirtualnym światem. Funkcjonowanie szkół i uczniów może być w znaczny sposób ułatwione za pomocą profesjonalnych stron internetowych, których założenie i prowadzenie przez profesjonalistów nie jest wcale drogie i skomplikowane.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą w doskonały sposób komunikować się ze sobą za pomocą strony internetowej. Każdy uczeń może mieć tam swoje konto, gdzie zamieszczane będą informacje i ocenach, pracach, nieobecnościach i aktywnościach. Rodzic mógłby na bieżąco śledzić życie szkolne swojego dziecka, a w czasach kiedy rodzice są zabiegani i zajęci pracą byłaby to nieoceniona pomoc.

Kolejna kwestia to organizacja szkoły.

Na stronie powinny być umieszczane:

  • plany lekcji,
  • rozkład roku akademickiego
  • oraz bieżące informacje.

System mógłby automatycznie wysłać powiadomienie SMS w przypadku odwołania zajęć. Nauczyciele mogliby zamieszczać na stronach potrzebne materiały i pomoce dydaktyczne, które byłyby wykorzystywane przez uczniów. Na stronie mógłby być umieszczany bieżący jadłospis, tak aby uczniowie i rodzice znali plan odżywiania się.

strona-www-dla-szkol

Taka strona mogłaby mieć oddzielnych administratorów w postaci nauczycieli, uczniów, sekretariatu oraz kuchni, tak aby na stronie nie panował chaos i ta była prowadzona przejrzyście. Na stronie można by było przeprowadzać głosowania oraz ankiety w różnych kwestiach związanych z życiem szkoły.

Takie strony mogłyby być również przyjazne dla dzieci głuchoniemych i niemych, za pomocą wprowadzenia nagrań video, dobrze zaprojektowana strona internetowa to również nieocenione wsparcie dla innych uczniów niepełnosprawnych – dodaje Scooli.

Obecnie większość z nas jest pochłonięta wirtualnym światem, dlatego nie powinna nas przerażać wizja zaawansowanych stron internetowych, na które powinno się przerzucić ciężar organizacji szkoły. Z pewnością usprawniłoby to system zarządzania szkołami, oraz umożliwiło lepszą komunikację pomiędzy wszystkim jednostkami biorącymi udział w życiu szkoły. Tego typu strony z powodzeniem przyjęły się na uczelniach wyższych, gdzie studenci za pomocą specjalistycznych portali sprawdzają swoje oceny, a nawet składają stosowne wnioski. Nadszedł czas na szkoły podstawowe, gimnazja i licea.

Related articles

Back to Top