Pokazujemy Wam jak układać płytki podłogowe w domu

Nie każdy pokój jest dokładnie kwadratowy lub prostokątny, to co chce się osiągnąć na początku może wyglądać inaczej na finiszu. Możesz iść na kompromis w niektórych obszarach, aby uzyskać ogólny zrównoważony wynik, przede wszystkim związany z ogólną estetyką pomieszczenia.


Gdy masz pokój skoncentrowany, ostateczne decyzje zależą raczej od układu siatki na podłodze. Weź kawałek drewna i zaznacz na nim punkt środkowy na ostatniej fudze. Teraz masz dokładną miarę, aby rozpocząć znakowanie na ziemi punktu środkowy przez trzy do czterech płytek. Gdy podłoga jest oznaczona, pociągnij linię i usuń wszystkie linie odchodzące siatki jako wzór na całej podłodze.

Płytki diamentowe - gdzie można je układać?
Podobny do naszego układu podłogowego, jest układ ściany, więc mamy podobne cięcia po obu stronach. Różnica w układzie ścian jest taka, iż musimy wziąć pod uwagę określenie dodatkowych przeszkód, takich jak wysokość, a także wysokość płytek pod kąpiel i pod prysznic w łazience czy też wysokość szafki w kuchni i pralni.


Po raz kolejny musimy znaleźć punkt centralny na całej ścianie i używać tej samej techniki pomiarowej, jak ustawienie na zewnątrz podłogi, aby zapewnić siebie, że nie skończy się z małymi cięciami w ścianie. Twój pomiar wysokości nie może być określony w ten sam sposób, jeśli chcesz zachować pełną płytkę w całej łazience. Jeśli jest to przypadek może warto to wykorzystać jako punkt wyjścia i zobaczyć, jak reszta pokoju będzie opłytkowana tym systemem. Pamiętaj, staramy się uniknąć bardzo małych kawałków.


Mierzenie przestrzeni dla położenia płytek podłogowych

Jedną z najprostszych metod szacowania, ile potrzebnych jest płytek, jest płytka do pomiaru powierzchni użytkowej w jednym kierunku. Następnie można oszacować, ile będzie potrzebnych płytek, aby wypełnić przestrzeń podłogi. Niezależnie od ilości najważniejszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest jakość płytek. Warto wydać nieco więcej pieniędzy i zainwestować w lepsze płytki, które będą bardziej odporne na zarysowania, będą też bardziej wytrzymałe i mocniej będą trzymać się ściany. Generalnie nie są zalecane płytki o niewielkiej szerokości, gdyż w przypadku konieczności ich cięcia może dojść do zupełnego ich pęknięcia, a to oznacza, że nie tylko stracimy dobre materiały wykończeniowe na układanie płytek Kraków, ale także ryzykujemy niemożność ukończenie opłytkowania ściany do końca. Na podłogę najlepiej stosować płytki o szerokości minimum 30 centymetrów, w mieszkaniu nie zaleca się płytek większych niż 40 cm, z kolei z biurze, gmachu czy urzędzie często znaleźć można nawet większe – około 50 cm. Pamiętajmy – im mniejsze płytki tym trudniej je uszkodzić stąpając po nich. Małe płytki to jednak sporo pracy i konieczność zmierzenia się z dużą ilością fug do wykończenia.Related articles

Back to Top