Planowanie dłuższych wyjazdów – korzystanie z usług wypożyczalni busów

Coraz częściej nasze planowanie nie ogranicza się jedynie do kupienia biletów na pociąg lub autobus. Wybieramy także inne formy transportu ze względu na wygodę i komfort poruszania się do miejsca, w którym mamy zamiar spędzić urlop lub wakacje.

Wypożyczenie busów

Wynajęcie busa, szczególnie, gdy dzielimy się kosztami z innymi podróżującymi, bardzo się opłaca, ponieważ mimo wszystko koszty nie wychodzą zbyt wielkie, szczególnie, gdy wybierzemy opcję bez kierowcy. Wbrew pozorom nie jest to jednak najczęstsze rozwiązanie, ponieważ większość ludzi ceni sobie korzyści płynące z usług firmowego kierowcy, który jest zawodowcem, więc możemy być pewni naszego bezpieczeństwa.

Znikają też problemy dotyczące wieku, ponieważ osoby przed 23 a czasami także 25 rokiem życia nie mogą wynająć busa ani samochodu, ponieważ takie zapisy w regulaminach umieszcza większość wypożyczalni i nie jest to nic niezwykłego. W takiej sytuacji nie musimy się martwić także tym, że jedna osoba z naszej grupy zawsze powinna zostać trzeźwa, co w przypadku wspólnego wypadu jest nie tyle smutne, co po prostu niesprawiedliwe.

bus na łonie natury

Poruszanie się własnym samochodem

Do wad brania na takie wycieczki własnego samochodu należy przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ robiąc w miejscu zamieszkania niewielkie trasy, często przekładamy bez końca pewne naprawy, które nam, jako właścicielowi niejeżdżącemu zbyt daleko, nie przeszkadzają. W sytuacji, gdy musimy lub chcemy pojechać gdzieś dalej, robi się problem, ponieważ trzeba wtedy szybko zrobić wszystkie potrzebne naprawy, na które nie mamy czasu lub pieniędzy. Rozwiązaniem tutaj może być wynajem samochodu, jednak w tym przypadku napotyka się często ograniczenie wiekowe, którego nie można obejść.

Kolejna wada takiego rozwiązania jest związana bezpośrednio z osobą kierowcy, który może być zmęczony po takiej podróży przez co stracimy jeden dzień na zwiedzanie lub zabawę. Na dodatek nie będzie mógł pić alkoholu i będzie musiał być wyspany, szczególnie przy wyborze dłuższych tras. Oznacza to tyle, że chcąc zaoszczędzić poświęcimy dobrą zabawę jednego z kolegów, co bez wątpienia wydaje się bardzo niesprawiedliwe.

bus na pustyni

Wycieczki zorganizowane, a wypożyczalnie busów

Czasami będąc w grupie znajomych chcemy oszczędzić i wszyscy zapisujemy się na wycieczkę autokarową. Na samym początku możemy już dostrzec, że została nam ograniczona możliwość wyboru. Co prawda mamy zapewniony nocleg i wyżywienie, jednak to nie jest wszystko czego nam potrzeba. W autokarze przebywamy z grupą obcych ludzi, z którymi niekoniecznie możemy znaleźć wspólny język, co może nam bardzo uprzykrzyć wyjazd, szczególnie, że będziemy się regularnie widywać.

Taki rodzaj transportu nie jest oczywiście najgorszy, ponieważ jeździmy ustaloną trasą, która z założenia powinna być ciekawa i doprowadzić nas do wartościowych miejsc, jednak udając się na urlop ze znajomymi często liczymy na prywatność, którą znacznie lepiej zapewni nam wynajem busów. Najważniejsze jest, to że w takim przypadku nie będziemy zależni od innych ludzi, wycieczek i planu dnia, które są standardem podczas zorganizowanych podróży.

 

Related articles

Back to Top