Odzież ciążowa idealna na lato

Ciąża w czasie gorących, letnich miesięcy wcale nie musi być uciążliwa. Obecnie istnieje szeroka gama odzieży, w której przyszłe mamy mogą nie tylko pięknie wyglądać, lecz też świetnie się czuć. Jak zatem dobrze dobrać odzież ciążową na lato? Na co zwracać uwagę?

Dobra odzież to przewiewna odzież

Z uwagi na panujące latem wysokie temperatury, najlepiej sprawdzą się lekkie, zwiewne sukienki, zapewniające swobodny przepływ powietrza. Co jest jeszcze istotne? Skóra przyszłej matki jest dużo wrażliwsza niż zwykle, zatem warto zwracać uwagę na odzież bez szwów, zwłaszcza w okolicy brzucha, a do tego łatwą w zakładaniu. Co jest jeszcze istotne? Sukienka ciążowa powinna być wykonana z miękkich, łagodnych dla skóry materiałów, powinna być wygodna, a przy tym, jak najbardziej uniwersalna.

Możliwość założenia określonej sukienki na różne okazje będzie wygodniejsze niż dobieranie oddzielnej kreacji na każdą sytuację.

Odzież ciążowa rośnie razem z mamą

Dziecko w drodze to mnóstwo wydatków, nie tylko na wyposażenie noworodka, ale także i młodej matki. Dlatego też warto stawiać na dobrej jakości odzież, która będzie dostosowywała się do zmieniających się wymiarów przyszłej mamy.

Dostępna obecnie odzież ciążowa jest piękna, wygodna i w niczym nie przypomina bezkształtnych worów. Wręcz przeciwnie, odzież ciążowa pięknie podkreśla kobiece atuty, jakimi są zaokrąglony brzuch oraz wydatniejsze podczas ciąży piersi.

Również dostępne dziś wzory i kolory zachwycają wzrok i przykuwają uwagę. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online, znajdziesz bogatą kolekcję odzieży ciążowej – bluzki, spodnie, szorty, sukienki, a wszystko to w dobrych cenach!

Ciążowe ubrania mają to do siebie, że są wyposażone w liczne udogodnienia, które przydają się także w czasie karmienia maleństwa piersią. Jednym z takich udogodnień może być np. ukryte otwarcie bluzki, umożliwiające łatwy dostęp do piersi, wyposażone jednocześnie w zakrywające zakładki, dzięki którym bez problemu nakarmisz dziecko, zapewniając sobie w tym samym czasie prywatność. Pięknie wyglądają bluzki z wiązaniem pod piersiami. Zazwyczaj taki fason bluzki w górnej części kryje w sobie dogodny top, dzięki któremu będziesz mogła bez problemu karmić piersią, bez względu na to, gdzie się znajdziesz.

Najlepsze materiały dla przyszłych mam

Najlepsze są oczywiście materiały naturalne, takie jak len, bawełna czy wiskoza. Są delikatne dla skóry, nie uczulają i dobrze odprowadzają nadmiar wilgoci od ciała, a to też wpływa na poziom odczuwanego komfortu.

Co więcej, len i bawełna zapewniają ciału przyjemne uczucie chłodu, co skutecznie pomaga przetrwać wysokie temperatury. Dodatkowo len jest odporny na działanie słonej morskiej wody, dzięki czemu, jeśli planujesz wyjazd nad morze, to już wiesz, jaki materiał sprawdzi się najlepiej.

Innym przykładem jest miękki, delikatny, a przy tym trwały dżersej, wytwarzany z włókien bawełnianych lub wełnianych. Jest wyjątkowo przyjemny dla skóry i przewiewny, zatem również zda egzamin na materiał idealny na czas lata. Nieco mniej znanym rozwiązaniem jest materiał określany jako seersucker, określany inaczej jako tkanina gofrowana. Główne plusy tej tkaniny to brak konieczności prasowania oraz to, że ze względu na swoją pomarszczoną strukturę nie przylega do ciała.

Materiałów, które świetnie sprawdziłyby się w przypadku letniej odzieży ciążowej, jest o wiele więcej. Zwracajmy szczególną uwagę na dodatkowe udogodnienia, rodzaj materiału, a przy tym pamiętajmy, że nie musimy rezygnować z dotychczasowych upodobań.

Related articles

Back to Top