Nowoczesne akcesoria dla kotów – dlaczego warto je mieć?

Każdy miłośnik kotów chce, aby jego pupilowi niczego nie zabrakło. Nie warto jednak kupować miliona rzeczy i zagracać mieszkania akcesoriami, z których nie będziemy korzystać. Najlepiej zainwestować w te elementy, które będą sprawiać radość i nam, i naszemu czworonogowi. Które nowoczesne akcesoria dla kotów powinniśmy mieć?

Miski na wodę i jedzenie

W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród wielu designerskich misek dla zwierząt. Naprawdę możemy znaleźć piękne minimalistyczne projekty lub wersje bardziej klasyczne. Możemy więc wybrać rozwiązanie praktyczne, piękne i dopasowane do stylu naszego wnętrza. Warto wybrać modele, gdzie miski nie są połączone. Koty w środowisku naturalnym rzadko znajdują picie w środowisku łowieckim, więc ustawienie dwóch misek w różnych miejscach będzie dla naszego pupila bardziej naturalnym rozwiązaniem.

Jeżeli chcemy dopieścić naszego podopiecznego możemy zdecydować się na zakup fontanny dla kota. Te zwierzaki wolą pić bieżącą wodę, z tego powodu bardzo często chcą pić z kranu w naszym domu. Dla osób zajętych dobrym rozwiązaniem, będą miski z dozownikiem karmy, które będą dokarmiać nasze kociaki, kiedy zostajemy dłużej w pracy i nie możemy dać im jeść o czasie.

drapak

Drapaki dla kotów              

Każdy kto miał kota wie, że te zwierzęta muszą mieć drapaki. Jest to dla nich fizjologiczna potrzeba. Dzięki tej aktywności skracają swoje pazury, ale również się rozciągają i znakują terytorium. Nie da się wyszkolić kota w taki sposób, aby nie drapał. Jeżeli chcemy uchronić przed szkodami meble i dywany warto zainwestować właśnie w te gadżety. Najlepiej zorganizować jeden obszar do drapania w każdym pokoju do którego nasz kot ma wstęp.

Obecnie na rynku znajdziemy drapaki we wszystkich kształtach i rozmiarach. Dzięki temu możemy dopasować je do naszego stylu i wielkości pomieszczeń. Pamiętajmy jednak, że taki drapak musi być stabilny. Ważna jest również wysokość takich akcesoriów. Nasz kot może chcieć się rozciągnąć na całą długość więc chociaż jeden drapak w naszym domu musi dawać mu tą możliwość. Najlepiej największe obszary do drapania umieścić w okolicy legowiska.

Szelki i obroże dla kotów

kot

Szelki i obroże zazwyczaj kojarzymy z psami jednak są również potrzebne kiedy mamy koty. Zacznijmy od obroży. Przede wszystkim zapewnia nam ona bezpieczeństwo. Jeżeli nasz pupil ucieknie znacząco zwiększa ona szansę, że go odzyskamy. Możemy na niej wygrawerować informacje o chorobach naszego zwierzaka, aby nikt nie nakarmił go czymś co mu zaszkodzi.

Kotów nie możemy prowadzić na smyczy przymocowanej do obroży. Są one za małe i może im to wyrządzić krzywdę. Jednak jeżeli wychodzimy na zewnątrz z naszymi kotami potrzebujemy szelek. To szybkie zwierzęta, które potrafią skręcić lub wspiąć się na drzewo w mgnieniu oka. Mogą też paść ofiarą innych zwierząt żyjących na wolności, jak chociażby agresywne psy. Dla własnego bezpieczeństwa i ochrony naszego pupila powinniśmy zaopatrzyć się w takie akcesoria. Wiele z nich przydaje się również podczas zabezpieczania ich w klatce przy przewożeniu w samochodzie.

Obecnie możemy wybierać spośród wielu modeli i wzorów. Obroże i szelki są niemalże rodzajem sztuki. Wiele firm oferuje praktyczne, wytrzymałe, ręcznie robione produkty ze skóry. Najlepiej wybierać takie robione modułowo, które będziemy mogli dopasować ozdobami do naszego gustu i nastroju.

Related articles

Back to Top