Najlepsze pamiątki dla rodziców

Każdy rodzic zachwyca się swoim nowo narodzonym dzieckiem. Nic dziwnego, ponieważ tak mała istota jest naprawdę zachwycająca. Z tego względu coraz większą popularnością cieszy się fotografia noworodkowe. Jest mnóstwo zwolenników, ale i przeciwników takiego pomysłu. Przeciwnicy często są zdania, że jest to męczenie dziecka od samego początku. Czy można jednak się z tym zgodzić patrząc na te cudowne albumy wykonane po sesji noworodkowej? Na nich absolutnie nie widać, aby dziecko było wymęczone. Nikt przecież nie będzie zmuszał noworodka do uśmiechu czy ładnej miny, gdy mu się wyraźnie nie będzie chciało- szczególnie, że nawet nie byłoby to możliwe.

Fotograf utrwali najpiękniejsze chwile

Tak na dobrą sprawę to przy wykonywaniu sesji noworodkowej najbardziej namęczy się fotograf. To on bowiem musi działać sprawnie i jak najefektywniej. Dlaczego? Bo dziecko za długo w jednej pozycji nie jest w stanie pobyć, poza tym szybko może zacząć się niecierpliwić. Dlatego w fotografii noworodkowej tak istotny jest czas. Mimo wszystko dla tak cudownych efektów końcowych, warto pozwolić sobie na tego typu trud, ale i wydatek. Każdy na pewno zdając sobie sprawę z tego, że tego typu wykonanie zdjęć do najłatwiejszych nie należą w związku z czym ich cena nie może być zbyt niska. A w zasadzie co jest powodem tak duże popularności wykonywania fotografii noworodkowej? Przede wszystkim sentyment. Czas szybko ucieka, a dzieci w tym okresie niezwykle szybko rosną. Zanim rodzice się obejrzą zamiast niemowlęcia będzie u ich boku stał uczeń. Chcąc zatrzymać te ulotne chwile, czar tamtych chwil, coraz więcej osób decyduje się na ten sposób uwiecznienia wspomnień. Profesjonaliści polecają wykonanie takiej sesji jak najprędzej. Najlepiej w czasie pierwszych czterech tygodni życia. Dlaczego?

sesja_dziecięca

Ponieważ wówczas dziecko przesypia większość czasu, a sen w który zapada jest niezwykle głęboki. Sprzyja to wykonaniu bardzo naturalnych zdjęć, bez męczenia dzieciątka. Ono zazwyczaj nawet nie wie co się z nim działo podczas snu. Poza tym ich wygląd jest nieskazitelny. Na ich skórze nie pojawiają się jeszcze żadne wysypki, trądziki. Ich brak sprzyja wykonaniu przepięknych fotografii. Czasem może zdarzyć się tak, że rodzice wprawdzie chcieliby wykonać sesję noworodkową, ale obawiają się tego, że będzie to zbyt trudne dla ich dziecka. Nic bardziej mylnego. Fotografia noworodkowa odbywa się bowiem w domu maluszka, w jego naturalnym otoczeniu. Nie ma zatem potrzeby wychodzenia z domu, ubierania i rozbierania dziecka. Poza tym chcąc, by pociecha rzeczywiście przespała całe to zamieszanie należy je przed sesją nakarmić, a pomieszczenie nagrzać (jak wiadomo fotografia tego typu ma być jak najbardziej naturalna, więc zazwyczaj oprócz rekwizytów, dziecko ma na sobie jedynie pieluszkę). Zdjęcia noworodkowe wykonywane są jedynie za dnia, ponieważ nie wykorzystuje się w nich aparatowych fleszy (z wiadomych względów). W zasadzie wszystko dostosowywane jest pod dziecko, aby ono czuło się jak najbardziej komfortowo. Wydaje się, że sesja noworodkowa powinna być wykonana nie tylko ze względu na rodziców, ale również samego dziecka. Starsze pociechy bowiem lubią oglądać swoje zdjęcia „za młodu”.

Related articles

Back to Top