Minigolf – pomysł na rozkręcenie biznesu

minigolf

Minigolf jest znaną atrakcją i pasją dla wielu osób. Jaki cel ma wykorzystanie go w obiektach handlowych lub rekreacyjnych?
Minigolf często pojawia się w filmach lub w grach i często może nam się kojarzyć z luksusem oraz niecodzienną rozrywką. Od tradycyjnego golfa różni się wielkością i możliwościami w zakresie umiejscowienia. Minigolf może znaleźć się praktycznie w każdym miejscu. Jego niewielki wymiar pozwala nam na zaprojektowanie pola wszędzie. Wielbiciele minigolfa będą mogli zatem grać w hotelu, w galerii handlowej czy na parkingu. Wiele jest miejsc, w których można umieścić niewielki plac do gry w golfa.

Minigolf i jego cel

Na samym początku warto zwrócić uwagę, że wiele jest osób, dla których minigolf jest świetną formą rozrywki. Gra może się odbywać nawet w oczekiwaniu na powrót bliskiej osoby z zakupów. Wykorzystanie minigolfa w centrum handlowym może wiązać się z podniesieniem komfortu robienia zakupów. Sama galeria stanie się dla nas o wiele bardziej atrakcyjna.
Cele minigolfa jako atrakcji, to między innymi zapewnienie ciekawej rozrywki klientom. Miejsce, w którym znajdzie się minigolf, będzie lepiej zapamiętane. To z kolei będzie generować większą liczbę klientów i przełoży się na zyski. Mając do dyspozycji taki typ atrakcji, istnieje o wiele większa szansa na to, że chętnie wrócimy do danego miejsca lub je polecimy. Dla właściciela galerii lub hotelu, minigolf jest szansą na zwiększenie przychodów dla firmy. Klienci z kolei mają zapewnioną rozrywkę i relaks. Golf jest popularną grą z prostymi zasadami. Każdy z nas może się nauczyć grać i zrelaksować się.
Właściciele i zarządcy miejsc użytku publicznego coraz częściej wybierają minigolfa jako element atrakcji dla swoich klientów. Obecność ciekawych i dobrze dobranych atrakcji dla klientów często stanowi kartę przetargową, w momencie gdy wybieramy hotel lub restaurację oraz inne miejsca. Przy projektowaniu warto więc pomyśleć o innowacyjnym rozwiązaniu.

Gdzie zbudować minigolfa?

minigolfObecnie, możliwe jest zbudowanie pola do minigolfa zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Możemy więc maksymalnie dopasować cechy pola golfowego do swoich potrzeb i wymagań miejsca. Już na etapie projektowania, uwzględniane są wszelkie zagrożenia. Co za tym idzie – firma projektująca pola do minigolfa dostosowuje pole do warunków jakie panują na zewnątrz lub w budynku. Dzięki temu, uzyskujemy profesjonalne zabezpieczenia w razie deszczu, wilgoci, kurzu oraz innych elementów szkodliwych.
Najbardziej znane miejsca, w jakich można zrelaksować się przy minigolfie, to:

  • centra handlowe,
  • restauracje,
  • parkingi,
  • hotele.

Są to miejsca, w których przebywa duża ilość ludzi każdego dnia. Wyposażenie ich w atrakcję, jaką jest minigolf, na pewno przyczyni się do większego zainteresowania. Budowanie minigolfa powinno by przemyślane – pole do gry powinno mieścić się w miejscu widocznym, aby zachęcało do gry. Powinno być ono dostosowane do wielkości miejsca. Dodatkowo warto zadbać o to, by zostało wykonane z najwyższej jakości tworzyw, które zagwarantują długą żywotność.


Aby zapewnić dodatkową rozrywkę w postaci minigolfa, warto skorzystać z usług Grupy Mobino. Firma projektuje pola do minigolfa, biorąc pod uwagę miejsce, jego wielkość oraz to, czy pole ma się znaleźć wewnątrz czy na zewnątrz budynku.Related articles

Back to Top