Miejca w słonecznej Italii, które musisz zobaczyć

Wybierając się do gorących Włoch musimy całą wycieczkę dobrze zaplanować. Kraj słynący z pizzy oraz makaronu jest potężny a miejsce, które warto zobaczyć jest multum. Gdzie zatem najlepiej się udać?italy

Rzym a co za tym idzie również Watykan- stolica Włoch jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w Europie. Posiada wiele zabytków oraz niesamowitych zakątków. Musimy się jednak liczyć z ogromnymi tłumami przy każdej atrakcji turystycznej.

Florencja– miejsce narodzin wielu artystów. Znajduje się w nim wiele niepowtarzalnych zabytków, które przyciągają rzeszę turystów  jak katedra Santa Maria del Fiore czy Ponte Vacchio.

Wenecja kojarzona jest jako miasto zakochany a także miejsce jednego z najpiękniejszych karnawałów. Jest to miasto kanałów, gdzie cały ruch odbywa się na wodzie. W Wenecji odnajdziesz wiele niesamowitych zabytków.

Asyż– miasto świętego Franciszka znajdujące się w Umbrii w pobliży miasta Perugia. Znajdujące się na wzgórzu miasteczko zupełnie się różni od wymienionych powyżej ogromnych miast turystycznych. Można w nim poczuć prawdziwy włoski klimat.

Jeżeli pragniesz uciec od zgiełku ulicy we Włoszech odnajdziesz wiele pustych plaż bądź pięknych gór. Rejonem, w którym dominują zielone pagórki to Toskania, w której każdy odnajdzie spokój ducha.

Related articles

Back to Top