Masaż stóp – przeczytaj o jego zdrowotnych właściwościach

masaż stóp w salonie Spa

Leczniczy masaż przyczynia się do znacznie lepszego samopoczucia oraz poprawia kondycję fizyczną. Dobrze wykonany masaż rehabilitacyjny lub relaksacyjny potrafi wprowadzić człowieka w stan odprężenia i rozluźnić wszystkie napięte mięśnie.

Najpopularniejszy jest oczywiście masaż pleców, ale nie tylko on przynosi zauważalne efekty. Bardzo dobrym rozwiązaniem na spięte mięśnie oraz różnego rodzaju bóle czy to pleców, ramion i szyi, czy nawet głowy i żołądka, może być dobrze wykonany masaż stóp. Dlaczego wpływa on na cały nasz organizm i jakie ma zalety? Jak poprawnie go wykonać, aby odczuwać ulgę i móc się odprężyć? Podpowiadamy!

Jakie zalety dla organizmu ma profesjonalny masaż stóp?

Zabieg masowania stóp wielu osobom może wydawać się czymś dziwnym, ponieważ w Polsce nadal nie jest to rzecz szczególnie popularna. Jest to jednak błąd, ponieważ relaksacyjny masaż stóp lub lecznicze uściskanie receptorów na stopach pozwala na skuteczne odprężenie całego ciała oraz na zmniejszenie wielu różnych dolegliwości.

Wszystko dlatego, że na stopach znajdują się receptory, czyli pojedyncze punkty, które odpowiadają za różne narządy wewnętrzne i części ciała. Dzięki regularnemu masowaniu tych punktów, można odczuć znaczącą ulgę, a bolesne dolegliwości stopniowo zaczną odchodzić w niepamięć. Jednak, aby mieć pewność, że masaż stóp będzie naprawdę efektywny, warto udać się na wizytę do profesjonalisty, który doskonale wie, gdzie znajdują się poszczególne receptory oraz zna odpowiednie techniki ich uciskania.

masaż stóp

Masaż stóp z uciskaniem receptorów odpowiedzialnych za różne narządy to masaż stóp leczniczy. Można również zdecydować się na masaż stóp relaksacyjny, którego celem nie jest pozbycie się dolegliwości zdrowotnych, ale relaks i odprężenie całego organizmu.

Odpowiednie rozmasowanie stóp z wykorzystaniem profesjonalnych technik ugniatania, głaskania i rozcierania pozwoli rozluźnić wszystkie napięte mięśnie i da uczucie błogości i relaksu. Masaż stóp jest bardzo popularny w medycynie oraz zabiegach relaksacyjnych wykorzystywanych w kulturze Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Jak się przygotować do przeprowadzenia masażu stóp i gdzie go wykonać?

Do masażu stóp warto odpowiednio się przygotować. W profesjonalnych gabinetach masażu relaksacyjnego przed przystąpieniem do samego masażu stopy moczone są w ciepłej wodzie z dodatkiem olejków eterycznych. Ma to na celu nie tylko dokładne oczyszczenie stóp, ale dodatkowo ich rozgrzanie i poprawę ukrwienia, dzięki czemu masaż będzie jeszcze bardziej efektywny.

 

Dodatek olejków eterycznych dodatkowo pozwala się rozluźnić i odprężyć przed zabiegiem. Do samego masażu warto korzystać ze specjalnego olejku do masażu lub specjalnego balsamu. Stopa, która w danym momencie nie jest masowana, powinna być owinięta ręcznikiem, aby zachować odpowiednią temperaturę.

Masaż stóp warto wykonać w profesjonalnym salonie masażu, w którym zajmą się Tobą prawdziwi profesjonaliści. W gabinetach masażu relaksacyjnego i leczniczego możesz liczyć na wykorzystanie profesjonalnych technik masażu stóp, dzięki którym poczujesz się odprężona i rozluźniona.

Nie musisz obawiać się bólu czy dyskomfortu, ponieważ jeśli wszystko zostanie przeprowadzone przez fachowców, to one na pewno nie wystąpią. Nie ryzykuj swojego zdrowia i zadbaj o swój relaks – zgłoś się do sprawdzonego salonu masażu relaksacyjnego, aby uzyskać profesjonalną obsługę.

Related articles

Back to Top