Lubkowo na Kaszubach – noclegi w uroczej wsi

Lubkowo to miejscowość położona nad Jeziorem Żarnowieckim, jakie możemy podziwiać na Kaszubach leżących w powiecie puckim, w gminie Krokowa.

Jeszcze do roku 1998 Lubkowo zaliczało się do województwa gdańskiego, obecnie zaś mówimy o województwie pomorskim. Co warto wiedzieć o Lubkowie? Jakie atrakcje czekają na miejscu i w okolicach? Jakie rodzaje noclegów możemy tam zarezerwować?

Lubkowo – kilka informacji na początek

Początki wsi datujemy już na XIII wiek, kiedy to jej właścicielem był klasztor żarnowiecki. Jednak już kilka stuleci później miejscowość przeszła w ręce Prus. Prawdziwy rozwój nastąpił jednak  w czasach nieco bardziej współczesnych, kiedy to w latach 90. ubiegłego stulecia Lubkowo otrzymało miano miejscowości letniskowej.

Jakie są plusy wypoczynku w Lubkowie?

Jest to miejscowość umożliwiająca dzięki swojemu położeniu zarówno aktywny wypoczynek i korzystanie z lokalnych atrakcji, jak i błogi odpoczynek na plaży, ciesząc się urokami Morza Bałtyckiego. Oprócz tego, w Lubkowie odbywa się wiele imprez sezonowych, co w połączeniu z corocznymi regatami i możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego, by samodzielnie spróbować swoich sił na wodzie, zapewnia całkowite wypełnienie wolnego czasu i kompletny brak miejsca na nudę.

Co warto zobaczyć podczas wakacji w Lubkowie?

Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszy się Kaszubskie Oko. Obiekt jest celowo tak zaprojektowany, by przypominać oko, którego źrenicą jest wieża widokowa, z której widać praktycznie wszystkie najważniejsze miejsca w okolicy, obejmujące m.in. Jezioro Żarnowieckie, elektrownię pompowo-wiatrową, a także okoliczne miejscowości i samo Morze Bałtyckie.

Aby dodatkowo uatrakcyjnić pobyt na miejscu, możesz skorzystać z mini parku linowego, powspinać się na ściance, zagrać w minigolfa, lub podziwiać imponujących rozmiarów makiety dinozaurów, które szczególnie ucieszą najmłodszych gości.

Urlop w Lubkowie – co można zobaczyć w pobliżu miejscowości?

Ujście Piaśnicy w Dębkach

Znajdujące się blisko brzegu Bałtyku ujście Piaśnicy to doskonałe miejsce, w którym miło spędzisz czas z całą rodziną. Głównymi zaletami kąpieliska jest to, że woda jest tu cieplejsza, niż w samym morzu, a do tego częściowe zacienienie umożliwia wypoczynek nawet w upalne dni.

Położenie kąpieliska w pobliżu lasu zapewnia również możliwość odbywania przyjemnych spacerów. Piaśnica jest również interesująca ze względu na możliwość wypożyczenia kajakarstwa lub uprawiania skimboardingu.

Ścieżki rowerowe w Karwieńskim Błocie

Karwieńskie Błoto to jedna z wartych odwiedzenia miejscowości nadmorskich, szczególnie jeśli masz do dyspozycji rower. Liczne ścieżki rowerowe pozwolą Ci atrakcyjnie spędzić czas i przejechać się w liczne miłe zakątki, choćby takie jak rezerwat Widowo lub odwiedzić plażę.

Skansen Zagroda Gburska i Rybacka

Na pochodzący z XIX wieku skansen składa się m.in. wielopokoleniowa chata, wozownia, studnia, wędzarnia, piec chlebowy, pasieki i kamienna piwnica. Na co dzień w zagrodzie możesz z powodzeniem przekonać się, jak dawniej wyglądało życie tradycyjnej rodziny na Kaszubach. Do zagrody szczególnie warto pojechać w sierpniu, kiedy to odbywają się tam sezonowe imprezy, takie jak Dzień Chleba i Miodu, a także jarmark folklorystyczny.

kaszuby

Jakie rodzaje noclegów czekają na Ciebie w Lubkowie?

W Lubkowie czekają na Ciebie liczne domki letniskowe, jakie możesz wynająć już nawet za 25 zł od osoby. W zamian za tę niewielką kwotę uzyskujesz dostęp do sympatycznych warunków, w których możesz naprawdę przyjemnie wypocząć. Domki położone są w atrakcyjnych lokalizacjach, z których będziesz mieć blisko do najbardziej interesujących Cię obiektów.

Ogromnym plusem kwater w Lubkowie jest to, że nawet jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w większym gronie, cały domek może być Wasz na czas urlopu na Kaszubach za naprawdę symboliczną kwotę! Jest to ogromna zaleta i całkiem interesująca alternatywa dla kosztownych nadmorskich kurortów.

Gdzie najlepiej szukać noclegów?

Obecnie istnieje wiele narzędzi wspomagających wyszukiwania atrakcyjnych noclegów, lecz nie wszystkie uwzględniają mniej popularne miejscowości. Narzędziem, które rozwiąże ten problem, jest wyszukiwarka fajnewczasy.pl, na której szybko znajdziesz nocleg idealny dla Ciebie i Twoich bliskich.

Related articles

Back to Top