Kup nowe mieszkanie i zyskaj

Nieruchomości są drażliwym tematem ze względu na finanse. Właściwie niemal żadna osoba, która nie otrzymała posagu od rodziców lub nie wygrała na loterii nie jest w stanie poradzić sobie z transakcją związaną z kupnem mieszkania czy też domu za gotówkę. Stanie się właścicielem lokalu mieszkalnego praktycznie wiąże się z decyzją kredytową.

Czy mieszkania są rzeczywiście drogie?

Kredyt na mieszkanie to trudna decyzja, ale alternatywne wyjście właściwie nie istnieje. Biorąc pod uwagę krajowe zarobki, niemal niemożliwe jest zebranie odpowiedniej sumy by móc pozwolić sobie kupić mieszkanie za pieniądze „z portfela”. Jaki jest koszt nowego mieszkania? To uzależnione jest od wielkości miasta, prestiżu lokalizacji, standardu wykończenia oraz innych czynników, takich jak po prostu zdanie na ten temat wystosowane przez dewelopera. Małe miasta to koszt od 120 do 160 tysięcy, średnie – około 200-250, zaś duże miasta wymagają wydania ponad 300 tysięcy złotych. Co ciekawe nowe mieszkanie za tak wielką kwotę wcale nie musi być duże, najczęściej nie przekracza 55 metrów kwadratowych.

mieszkanie z ogrodem

Jakie są zalety mieszkania na wsi?

Nowe mieszkanie to jednak dużo zalet – przede wszystkim nie musimy martwić się o jego stan – wystarczy tylko pomalować ściany na upragniony kolor, dodać meble oraz akcesoria i można mieszkać. Standard deweloperski może oczywiście różnić się, w niektórych przypadkach na start dostajemy umeblowane mieszkanie, aby mieszkać wystarczy zatem spisać umowę, przelać pieniądze oraz dostać klucz do drzwi. Nowe mieszkania najczęściej lokalizowane są na obrzeżach miast, w dzielnicach peryferyjnych, czyli tam gdzie wciąż jest stosunkowo cicho, swobodnie i zielono. Niektórzy deweloperzy decydują się jednakże na postawienie nowego osiedla w samym centrum miasta lub między dwoma zrujnowanymi kamienicami, chcąc wykorzystać każdy ar wolnej przestrzeni. Wedle ich mniemania położenie osiedla w centrum może być elementem wabiącym, czy tak jednak jest w rzeczywistości? Wydaje się, że nie jest to do końca prawdą, gdyż tego rodzaju inwestycje często stoją puste przez lata. Dodajmy do tego także dwukrotnie podniesioną cenę i otrzymuje mieszkanie w nędznej lokalizacji, gdzie jest głośno, brudno i parno za 600 tysięcy.

Mieszkanie z ogrodem Twoją ostoją

Gdzie zatem szukać swoich wymarzonych czterech kątów? Dobrze jest rozejrzeć się w miejscowościach pobliskim miastom. Tam mieszkania mogą być znacznie tańsze aniżeli w mieście, zaś ich standard nie będzie w niczym odbiegał od typowo miejskiego. Dodatkowo otrzymujemy czasem piękny, ozdobiony ogród, taras, garaż oraz mnóstwo wolnej przestrzeni wkoło. Wsie znajdujące się w pobliżu miast znajdują się obecnie niemal na szczycie listy miejsc, które stanowią najbardziej atrakcyjną lokalizację dla młodych osób myślących o wprowadzeniu się do swojego pierwszego mieszkania. Mieszkania z ogrodem są nie lada atrakcją dla wielu osób, warto wspomnieć, że w mieście o takich miejscach można właściwie zapomnieć. Spoglądając na ofertę http://www.opty-dom.pl można zauważyć w jaki ciekawy sposób zagospodarowana jest przestrzeń właśnie poza miastem. Czy tego rodzaju mieszkania mogą się dobrze sprzedawać? Odpowiedź zostawiamy Wam.Related articles

Back to Top