Które materiały budowlane przydadzą się podczas stawiania altanki?

Wiosna już na dobre zadomowiła się za naszymi oknami. Drzewa mają pełno liści, kwiaty kwitną bez ustanku, działkowicze prowadzą intensywne prace na terenie swoich działek, zaś rolnicy wyruszyli w pola, aby jak co roku zasiać zboże. Posiadacze większych posesji są z kolei zatroskani tym w jaki sposób urozmaicić sobie czas wolny w nadchodzących, bardzo ciepłych miesiącach. Przed domami stawiane są ławeczki, hamaki i budowane są altanki. Część z nich to tylko proste konstrukcje z desek, jednakże niektóre wyglądają bardzo stabilnie, gdyż skonstruowane są z wytrzymałych materiałów.

materiały budowlane beton

Materiały o wysokim stopniu wytrzymałości

Z czego zatem skonstruować wytrzymałą altankę, która posłuży nam na lata? Na pewno musimy skupić się na fundamentach, które będą skonstruowane na bazie bloczków betonowych oraz wylanego betonu. Najlepiej wykopać półmetrowy dół, wysypać go piaskiem oraz żwirem, a następnie zająć się murowaniem ścian bocznych z wytrzymałych bloczków betonowych. Dobrze jest także wyłożyć pod ich spodem folię aby nie dostawała się tam woda. Kiedy już nasze podstawy są gotowe może kupić pręty oraz druty do skręcenia konstrukcji zbrojeniowej, na którą wylejemy beton. Do tego rodzaju budowli powinien nam wystarczyć beton własnej produkcji, jeśli jednak altanka to spora budowla, możemy zamówić betoniarkę z pompą betonową, co będzie może nieznacznie droższe lecz o wiele szybsze w wykonaniu. Wylanie betonu oraz przez pompę oraz wypoziomowanie go to maksimum kilka minut, zaś wyrobienie betonu w betoniarce i wylanie go z taczki do środka może zająć sporo czasu i wymagać wysiłku.

Kupujemy materiały budowlane do samodzielnej konstrukcji altany

Pozostałe materiały budowlane, o których musimy pamiętać to cement i biały piach, dzięki którym stworzymy zaprawę do murowania podstaw altanki. Zalecamy stworzenie ściany okalającej tylko część altany, która wymurowana będzie z cegieł, później wylejmy podłogę i po wyschnięciu jej wyłóżmy płytki lub deski, w zależności od preferencji. Teraz potrzebować będzie konstrukcji drewnianej, w tym celu najlepiej skonsultować się z tartakiem gdzie dostaniemy ładnie docięte deski, kantówki oraz innego rodzaju elementy drewniane, które służyć będą jako ściany pod konstruowanym dachem. Dachówki ceramiczne to piękna rzecz, aczkolwiek pod uwagę trzeba wziąć ich wagę. Dlatego też jeśli chcemy je umieścić musimy zadbać o to aby konstrukcja dachowa była bardzo wytrzymała.Related articles

Back to Top