Krzesło ergonomiczne – czym różni się od innych foteli biurowych

Wyobraź sobie niezwykle wygodne, w pełni regulowane i ergonomiczne krzesło biurowe, które świetnie wygląda w każdym typie biura. Pozwala na prawidłowe siedzenie przy biurku, idealne dopasowanie siedziska i oparcia do twoich potrzeb i łagodzenie bólu pleców, nawet jeśli pracujesz ponad 8 godzin dziennie. Brzmi jak marzenie? To marzenie, które możesz łatwo spełnić!

Czym wyróżniają się ergonomiczne fotele biurowe

Unikalnie zaprojektowane krzesło, które spełnia wszystkie kryteria i pozwala zapewnić w pełni ergonomiczną pozycję ciała w trakcie pracy. Tym wyróżniają się ergonomiczne fotele biurowe, stanowiące osobną ligę w kategorii krzeseł do pracy przy biurku, przed komputerem.

Znalezienie idealnego ergonomicznego krzesła nie jest łatwym zadaniem – możliwości ustawień i elementów do regulacji potrafią przyprawić o zawrót głowy i wiele osób z obawą czyta o ilości opcji, które mogą zapewnić im fotele tego rodzaju. Czy dam radę ustawić krzesło w wygodny sposób? Czy nie będę wolał.a wrócić do swojego starego, może niezbyt wygodnego, ale wypróbowanego fotela? Warto odsunąć na bok obawy i pozwolić sobie na nową jakość pracy przy biurku – bez bólu pleców, napięcia w barkach czy dyskomfortu w okolicach miednicy.

Dlaczego warto wybrać nowoczesny ergonomiczny fotel do pracy przy biurku?

  • z dużym prawdopodobieństwem przyjmiesz świetną pozycję siedzącą przy biurku. Ergonomia to sztuka prawidłowego dopasowywania mebli i ustawiania ich w taki sposób, aby wspierały ciało i kręgosłup, łagodziły ból pleców i pozostawiały miejsce na poruszanie się bez obawy o nieprawidłowe siedzenie.
  • ergonomiczne krzesła to pierwsza rzecz, na którą zwracasz uwagę podczas projektowania przestrzeni biurowej, niezależnie od tego, czy znajduje się ona w siedzibie Twojej firmy, czy w domu. Nie ma powodu, aby nie wybierać ergonomicznego modelu, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz pracować przy biurku przez wiele godzin dziennie.
  • jego konstrukcja jest zainspirowana naturalnym rusztowaniem ludzkiego ciała, jakim jest kręgosłup. Gdy spojrzysz na oparcie krzesła, zobaczysz żebrowaną konstrukcję, która sprawia, że ​​oparcie krzesła idealnie dopasowuje się do Twojego ciała i nacisku, jaki wywierasz na krzesło podczas odchylania się do tyłu.
  • zapewnia dobre podparcie odcinka lędźwiowego i pleców.

Technologia, która wyróżnia

Na rynku dostępnych jest wiele ergonomicznych krzeseł, niektóre mają bardziej futurystyczne funkcje niż inne. Jednak wybór właściwego nie powinien opierać się  na wyglądzie krzesła. W przypadku dopasowanych krzeseł biurowych ich konstrukcja, jak wspomnieliśmy wyżej, jest oparta na wiedzy o ludzkim ciele – o tych jego częściach, które potrzebują odciążenia i tych, które potrzebują odpowiedniego wsparcia i prawidłowego ułożenia w czasie wielu godzin pracy siedzącej.

Ponadto warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego wykonane są wierzchnie warstwy krzesła. Siateczki, przewiewne materiały oddychające zapewniają komfort pracy nawet latem, zapobiegają poceniu się osoby siedzącej na krześle i przyczyniają się do większego komfortu w czasie godzin pracy.

Warto pamiętać o dodatkowych opcjach, takich jak mechanizm samobalansujący – dopasowujący odchylenie oparcia do wagi siedzącego, czy możliwość ustawienia nie tylko wysokości, ale i głębokości siedziska czy kąta nachylenia tej części krzesła. Dodajmy do tego regulowane podłokietniki a nawet customizowane dodatki, jak możliwość zamontowania przy krześle podnóżka czy podpórki na komputer – i otrzymujemy w pełni spersonalizowane krzesło biurowe, które sprawdzi się niemal w każdych warunkach.

Niezależnie od tego, czy szukasz ergonomicznego krzesła do domowego biura, czy aranżujesz stanowiska pracy w przestrzeni biurowej, ergonomiczny fotel zapewni wystarczające wsparcie dla twojego ciała. Atrakcyjny, nowoczesny wygląd to dodatkowy atut.

Related articles

Back to Top