Komfortowe stanowisko laryngologiczne

Fotel laryngologiczny to obowiązkowy element wyposażenia gabinetu laryngologicznego w placówkach medycznych i szpitalach. Funkcjonalność mebla sprzyja swobodnej pracy lekarza i zwiększa komfort oraz poczucie bezpieczeństwa pacjenta.

Fotele laryngologiczne zostały zaprojektowane z myślą o badaniach i drobnych zabiegach. Zastosowane w nich rozwiązania powinny mieć możliwość pełnej regulacji i indywidualnego dostosowania siedziska zarówno do lekarza, jak i osoby badanej. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze stanowiska laryngologicznego?

Cechy dobrego stanowiska laryngologicznego

Wybierając dobrej jakości stanowisko laryngologiczne, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego konstrukcję i funkcjonalność. Produkt powinien jednakowo wpisywać się w wyposażenie gabinetów lekarskich szpitali, jak i specjalistycznych placówek medycznych. Jego uniwersalność pozwoli ponadto na przeprowadzanie diagnostyki, jak i drobnych zabiegów laryngologicznych. Specjalistyczne stanowisko medyczne powinno być ponadto wykonane z najwyższej jakości materiałów, umożliwiających dokładną dezynfekcję i bieżące efektywne czyszczenie.

stanowisko laryngologiczne

Część siedziska musi być wyłożona tapicerką, natomiast podłokietniki wykonane z tworzywa sztucznego. Zagłówek dodatkowo wzmocniony pianką poliuretanową. Części stalowe powinny być zabezpieczone przed korozją i niszczeniem mechanicznym, które mogłoby wyniknąć  z bieżącej obsługi fotela.

Niezwykle istotną cechą jest możliwość pełnej regulacji fotela. Przeprowadzający badanie lekarz powinien mieć możliwość swobodnego kontaktu z pacjentem zarówno z pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Zagłówek musi być stabilny, a jego kształt ergonomiczny i dopasowany do kształtu głowy. Ważną rolę odgrywają również podłokietniki. Ta część fotela powinna pozostać stabilna, a jednocześnie umożliwiać swobodne i komfortowe siedzenie.

Wybierając fotel laryngologiczny, warto wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. Niektóre z mebli oferują szersze zastosowanie, łącząc w sobie fotel do iniekcji, stanowisko do pobierania krwi (przez rozbudowane podłokietniki). Fotele z funkcją leżenia sprawdzą się, jako siedziska do kroplówek lub do przeprowadzania bardziej zaawansowanych zabiegów laryngologicznych (np. przy miejscowym znieczuleniu pacjenta). Proste stanowiska laryngologiczne doskonale sprawdzają się również jako fotele okulistyczne do przeprowadzania prostych, rutynowych kontroli wzroku.

Stanowisko laryngologiczne na zamówienie

stanowisko laryngologiczne

Przykładowy model stanowiska laryngologicznego od U.B.M. Meble Medyczne.

Stanowiska laryngologiczne to wyrób medyczny, który powstał z myślą o usprawnieniu pracy lekarza i podniesieniu komfortu pacjenta. Ich ergonomiczna budowa wpisuje się w wyposażenie zarówno specjalistycznych placówek medycznych, jak i gabinetów lekarskich lekarzy pierwszego kontaktu.

Co wyróżnia ten rodzaj mebla? Solidna i wytrzymała konstrukcja zbudowana z niezwykle wytrzymałego szkieletu stalowego. Wykończenie łatwo zmywalną tapicerką czyni siedzisko higienicznym. Użyte do budowy fotela materiały są łatwe w czyszczeniu i mogą być poddawane medycznej dezynfekcji.

Kształt siedziska, zagłówek, podłokietniki i regulowana wysokość mebla podnosi komfort użytkowania zarówno przez lekarza, jak i pacjenta. To fotel idealny do przeprowadzania rutynowych i kontrolnych badań, jak i drobnych zabiegów laryngologicznych.

Wykonany z pianki poliuretanowej zagłówek chroni głowę pacjenta przed uderzeniem, a jednocześnie zapewnia jej stabilność i pewne podparcie. Producent wychodzi naprzeciw wymogom dotyczącym stylistyki mebli lekarskich, oferując możliwość wyboru koloru tapicerki z szeroko dostępnej palety barw.

Znajdą w niej zarówno odcienie stonowane np. bordo, biel, czerń, granat. Jak również kolory mocno nasycone i intensywne np. żółty, różowy, co doskonale sprawdzi się m.in. w gabinetach i na oddziałach dziecięcych.

Całkowite wymiary stanowiska laryngologicznego:

– zasięg wysokości – 45-62 cm

– szerokość siedziska – 46 cm

– szerokość całkowita fotela – 65 cm

– wysokość oparcia – 48 cm

– zakres regulacji zagłówka – do 35 stopni

Related articles

Back to Top