Kiedy powinniśmy rozważać zakładanie monitoringu?

Monitoring pozwala nam pilnować przedmiotów, obiektów lub miejsc wtedy, gdy mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie tego dokonać na przykład będąc na miejscu. W skład takiego zestawu do monitoringu wchodzą kamery, pozwalające nam śledzić obraz, oraz czasami mikrofony które rejestrują także dźwięk. Ważnym elementem wchodzącym w skład zestawu do monitoringu jest także urządzenie sterujące pracą kamer, w formie niewielkiego dżojstika (lub klawiszy na klawiaturze komputera), pozwalające tak manipulować pracą kamer, by można było na przykład baczniej obserwować interesujący nas fragment lub wykonać zbliżenie na konkretny element.

Kiedy warto wybrać monitoring?

Zestaw do monitoringu zazwyczaj instaluje się w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, ponadto pozwalają one szybciej reagować na niebezpieczeństwa – na przykład system monitoringu zainstalowany w jednym z głównych punktów miasta pozwala wysłać na miejsce oddział policji, gdy operator śledzący obraz kamery zauważy coś podejrzanego, będzie świadkiem kradzieży bądź bójki. Dodatkowo, taki obraz zarejestrowany przez monitoring może być dowodem czyjejś winy, na przykład dzięki niemu możliwe jest ustalenie prowodyra walki, oraz pozwala na ustalenie, na przykład, sprawcy kradzieży bądź włamania  do sklepu.

Gdzie montuje się monitoring?

Z monitoringiem spotkamy się zarówno w rozmaitych miejscach publicznych, takich jak sklepy, wspomniane wyżej centra miast, galerie handlowe, przejazdy kolejowe, szkoły, banki, rozmaite kluby, środki komunikacji miejskiej, dworce autobusowe i kolejowe i tym podobne, jak i na prywatnych posesjach, na przykład przed wejściem do domu, przed wejściem do domku letniskowego, niekiedy nawet w mieszkaniach (popularne zwłaszcza wśród rodziców, których pociechami zajmuje się niania).

Montaż monitoringu

Gdy chcemy mieć pod kontrolą to, co dzieje się wewnątrz naszego domu oraz na posesji gdy nas nie ma, warto zainwestować w sprzęt do monitoringu lub zlecić usługę montażu profesjonalnej firmie takiej jak Com-Sat. Niewątpliwie zwiększy to nasze poczucie bezpieczeństwa oraz okaże się bardzo pomocne, gdy pod naszą nieobecność domem zainteresuje się złodziej.

Czym kierować się przy kupnie takiego sprzętu?

Na przykład określeniem, czy potrzebujemy sprzętu cyfrowego, czy analogowego. W przypadku kamer analogowych mamy do czynienia z dużo mniejszą rozdzielczością, czyli, innymi słowy, będziemy dysponować obrazem sporo gorszej jakości. Kamery cyfrowe zapewniają o wiele lepszy obraz, dzięki czemu będziemy potrzebować mniejszej ilości kamer cyfrowych niż analogowych, do obserwowania terenu o takiej samej powierzchni.

Możemy wybierać też między kamerami rejestrującymi obraz w kolorze a tymi, które rejestrują obraz monochromatycznie, w odcieniach czerni i bieli. Wydawać by się mogło, że zawsze lepsze są kamery zapewniające rejestrację kolorowego obrazu, jednak w miejscach trochę gorzej oświetlonych, na przykład w ogrodzie, o wiele lepiej sprawdzi się kamera czarno-biała – uzyskany obraz będzie o wiele czytelniejszy.Related articles

Back to Top