Kampering – jak dbać o urządzenia sanitarne

Kampering, karawaning, jachting – turystyka korzystająca z udogodnień, jakie oferują podróżujące „domy” jest coraz popularniejsza nie tylko na świecie, ale i w Polsce.

Z rosnącą ilością miejsc kempingowych i możliwością ustawienia swojego kampera w różnych lokalizacjach można zwiedzić naprawdę sporą część świata nie rezygnując z wygody własnego łóżka czy dostępu do toalety i pozostając na łonie natury przez cały czas. Decydując się na karawan czy jacht warto wiedzieć, jak zadbać o jego turystyczną toaletę i utylizację ścieków. Co zrobić, by podróżować wygodnie i w zgodzie z naturą?

Jak dbać o urządzenia sanitarne w kamprze?

płyn do wc kamperWybierając podróże w kamperze czy na jachcie pamiętaj, że utylizacja ścieków zgodnie z przepisami, ale i bezpiecznie dla natury to Twój obowiązek.

Nie każdy jest świadomy tego, że ścieków z kampera nie wylewamy obok swojego miejsca parkowania tuż przed opuszczeniem pola kempingowego i wyjazdem na kolejne – do takich celów służą specjalne punkty na ścieki, które powinny być wyznaczone na każdym polu kempingowym i karawanowym, w każdej zatoce dla jachtów.

Miejsca takie pojawiają się coraz częściej nawet na stacjach benzynowych – podróżując wygodnie, można robić to odpowiedzialnie. Właściwej utylizacji należy pilnować zarówno w przypadku ścieków z toalety, jak i tzw. wody szarej pochodzącej z kąpieli, mycia rąk czy mycia naczyń w kamperze.

Oprócz właściwego opróżniania zbiorników na wodę czarną i szarą, korzystając z udogodnień przyczepy kempingowej, kampera czy jachtu, warto pomyśleć o dobrym stanie instalacji sanitarnej. Nawet opróżniając prawidłowo pojemniki można narazić się na zapchanie rur i odpływów. Do pielęgnacji kampera warto wdrożyć więc specjalną chemię do toalet turystycznych przyspieszającą rozkład odpadów organicznych i ułatwiającą utrzymanie instalacji sanitarnej w czystości.

Chemia do toalet turystycznych – jak wybrać?

Jeśli poszukujesz preparatów do oczyszczania toalet turystycznych, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na chemię:

  • ekologiczną,
  • biodegradowalną,
  • zapewniającą przyspieszony rozkład odpadów organicznych,
  • zupełnie nieszkodliwą dla środowiska.

Produkty RV-BT są wyjątkowo dobrym przykładem tego jak skuteczna, a zarazem bezpieczna może być chemia do toalet turystycznych i jak wiele może ułatwić regularne wykorzystywanie jej w urządzeniach sanitarnych w Twoim kamperze.

płyn do toalet na jachtachProdukty do czyszczenia toalet turystycznych w jachtach czy przyczepach kempingowych wykorzystują wyizolowane z wody i gleby naturalne szczepy bakterii, które są w stanie zapewnić szybkie działanie i wysoką wydajność w rozpuszczaniu nieczystości i usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. Ostatnia z kwestii będzie szczególnie ważna dla użytkowników kamperów – przebywając przez kilka dni w trasie i korzystając z toalety musisz pogodzić się z nieprzyjemnym zapachem dochodzącym ze środka.

Odpowiednia chemia do turystycznych urządzeń sanitarnych nie uszkodzi instalacji, ale zapewni skuteczniejszą walkę z brzydkimi zapachami już od pierwszego użycia.

Stosowanie bezpiecznej, ekologicznej chemii do czyszczenia toalet turystycznych znacząco ułatwia utylizację odpadów organicznych i biologicznych powstających podczas podróżowania kamperem czy jachtem. Zadbaj o swój przenośny dom i naturę, którą chcesz się otaczać. Nawet niewielka ilość preparatu pomoże z utrzymaniem toalety w czystości, przedłuży czas komfortowego podróżowania i da pewność, że nie szkodzisz naturze dookoła siebie. Wystarczy odrobina kultury i szacunku do siebie i otoczenia, by zauważyć korzyści z prawidłowej utylizacji odpadów z toalety turystycznej. Podróżujesz po świecie? Pokaż się z jak najlepszej strony.

Related articles

Back to Top